Нас, українців, століттями заштовхували в куток, де стояла хіба що майже порожня миска з дозволеними галушками. При цьому забирали все: багатства, мистецтво, врожаї і навіть видатних людей, маркуючи їх перед світом «русский». Насправді вони наші, українці. Вони проторювали шлях у космос, рятували людей, ставали найвідомішими політиками світу, заробляли величезні капітали, отримували найпрестижніші премії і ставали навіть нобелівськими лауреатами. Їхні життя такі захопливі й яскраві, що хочеться знімати про це фільми! Нічого дивного – бо серед них навіть сам Стівен Спілберг.
Бекграунд. Книга «Ми з України. Історії про людей, якими захоплюється світ» – оновлена й перевидана попередня книга «#Наші на карті світу». її авторка – 34-річна журналістка Уляна Скицька – стартувала в цьому благородному напрямку з циклу пізнавальних програм «Наші» на «Телеканалі 24» у 2014 році. Розповісти про непересічних українців, які здивували й дивують світ, – такою була мета її програми.
Люди дивились і дивувались, а Уляна продовжувала їх дивувати: проєкт задумувався на два місяці на 30 історій, а було підготовлено за більше ніж чотири роки понад 500. При цьому й сама заодно дивувалась такій насиченій палітрі імен.
«Володимир Хавкін з Бердянська, який своїми вакцинами врятував життя мільйонам індусів, львів’янин Станіслав Улям, що розробляв термоядерну бомбу, киянин Володимир Горовиць, який здобув 25 «Греммі». Ну гаразд, Горовиць фігура знана, але про 25 топнагород я і не здогадувалась! У голові постійно крутилася думка: «А чому я не знала цих фактів раніше?»
А коли шукала фото, відчула себе справжнім детективом, бо довелося шукати близьких, родичів, знайомих, у тому числі і в соцмережах.
«Я не історик. Просто хотілося поділитися історіями, які найбільше зачепили та здивували», – розповідає вона про свої продукти, які журналісти жартома називали поміж себе «пишалками».
Тож нумо пишатись! Слава Богу, є чим! І ця книга – чудова нагода в цьому переконатись.
Оригінальна назва: «Ми з України. Історії про людей, якими захоплюється світ»
Видавництво: «Видавництво Старого Лева», Львів
Наклад: 3000 примірників
Сюжет. Ця книга – вдала спроба розширити наш, так би мовити, український контент. Є певний перелік осіб, біографії яких ми зачитали до дірок, а є люди – невідкриті планети. Чомусь наш обрій пізнання завжди раніше якось самообмежувався, і ми не йшли далі.
Тож книга робить перші й сміливі кроки.
Ну от скажіть, чи знали ви, що колишній прем’єр-міністр Франції П’єр Береговуа чи генерал-губернатор Канади Рей Гнатишин, чи колишній мер Нью-Йорка Ед Коч – насправді з України? І що цінні поради славнозвісній Маргарет Тетчер надавав саме українець Стефан Терлецькі, який втік із таборів і став політиком, аби звільнити свого тата з радянських таборів?
А що саме українське коріння має найвпливовіша й найзаможніша американська родина Пріткцерів – які в тому числі є ще й власниками готельної мережі Hyatt? І що вирушили вони колись лупати скелю світових фінансів саме з села Великі Прицьки, що на Київщині? А тепер фінансують президентські кампанії однієї з найвпливовіших країн світу та розпоряджаються світовими фінансовими ресурсами.
А що медіамагнат Роберт Максвелл, який зосередив у своїх руках ледь не весь медійний бізнес Великобританії, був з України? Його називали вискочкою, а він, незважаючи ні на що, йшов уперед, знав 11 мов і лише сміявся, коли йому закидали роботу одразу на декілька спецслужб.
Вам варто таки пристібнутись, коли вирушатиме на ці стрімкі цікаві історичні віражі! Але не забувайте при цьому, що подушки безпеки також винайшла українка – Гелен Петраускас, у дівоцтві Сливінська.
І що коли захочете з кимось про все це поговорити, не забувайте, що перший мобільний телефон також насправді винайшов українець Мартін Купер ще в 1973 році, за 20 років до того, як він з’явиться на його історичній батьківщині.
І що коли ви клацнете мишкою на комп’ютері, аби перевірити цей факт, то варто пригадати, що й мишку цю також винайшов українець Джеймс Юрченко, легендарний інженер Кремнієвої долини з українським корінням.
Загалом кількість українців серед наукової світової еліти вражає, що свідчить про дивовижний та унікальний потенціал нашої нації. Це й Михайло Янгель, розробник ракетної зброї. І Станіслав Улям, львів’янин, що став одним із творців термоядерної бомби. І Любомир Романків, який покращив комп’ютерну пам’ять. І Нік Голоняк, винахідник світлодіодів. І Альберт Бандура, який на четвертій позиції в рейтингу найкращих психологів світу ХХ століття. І навіть Абрагам Маслоу, творець відомої піраміди потреб – Піраміди Маслоу. І Петро Балабуєв, творець найбільшого в світі літака – української «Мрії», яку недавно знищили рашисти. І Федір Піроцький, який запустив перший у світі електричний трамвай. І Вільям Сідіс, людина з найвищим IQ у світі. І Саймон Кузнець, який одним із перших у світі отримав Нобелівську премію з економіки, і багато-багато інших.
Світила у сфері мистецтва, спорту, дипломатії, культури… Цей список такий величезний, що в одній рецензії й не перекажеш. Треба взяти книгу й просто про них почитати.
Світ дивується нашій сміливості й мужності зараз. А нема чого дивуватись. Ми такі. Будемо сподіватись, що наша українська перемога якнайшвидше дасть нам шанс плекати нові імена в рідній Україні.
Вам сподобається, якщо: ви не любите шаблонного викладу, а віддаєте перевагу цікавим епізодам та фактам. У цій книзі їх вдосталь. Величезний масив інформації, і лише дивуєшся, як автор могла з ним так віртуозно впоратись.
Ви неодмінно зробите для себе величезну кількість відкриттів і будете дуже здивовані. І так, ви станете більше пишатись. Своїм корінням, своєю історією, своєю мовою, своєю країною.
Вам не сподобається, якщо: ви чекаєте ґрунтовного класифікованого біографічного викладу життя кожної відомої персони. Ця книга – не біографічне дослідження, а широкі яскраві мазки, щоб вразити. І вони вражають.
Власне, авторка й сама про це каже: «Складно вмістити вичерпну розповідь про видатну людину лише в 4 сторінки, тож обирала найяскравіші та найемоційніши факти».
Головна причина прочитати: пізнати своє коріння, усвідомити власні ресурси, щоб стрімко рухатись далі.
Відкинути в минуле заяложені трафаретні підходи до української історії та відомих людей.
І ще раз переконатись: найбільший наш потенціал – ми самі.
Автор книги – відомий український журналіст, письменник, редактор, мандрівник Богдан Логвиненко. Робота над проєктом Ukraїner, який він організував, лягла в її основу.
У книзі представлена вся регіональна палітра України з усіма своїми історичними особливостями, унікальними подіями, місцями й людьми. Це захопливо, вражаюче й автентично! У книзі – неперевершені дух та атмосфера України.
Автор книги Тетяна Терен – відома українська журналістка, письменниця, досвідчена медійниця та кураторка різноманітних книжкових проєктів.
Героями її книги стали відомі українські літературні особистості: Сергій Жадан, Оксана Забужко, Юрій Іздрик, Ігор Калинець, Іван Малкович, Дмитро Павличко, Тарас Прохасько, Ірен Роздобудько, Юрій Винничук, Василь Герасим’юк та багато інших.
Автор пише про людей, які люблять і вміють писати: їхнє життя, родини, світогляд.
Ця книга дарує читачам величезну кількість захопливих відкриттів. Особливо ж тим, хто також хоче обрати для себе письменницький шлях.