Mind та Reactor.ua продовжують серію публікацій «Дайджест Reactor Monitor». У цій серії ми розповідаємо про кращі світові челенджі відкритих інновацій, в яких можуть взяти участь українські технологічні команди. Сьогодні говоримо про Innovation World Cup® Series – одну з найдавніших та найпрестижніших конкурсних серій для стартапів і скейлапів.
У 2023-му серія Innovation World Cup святкуватиме 20-річчя. За цей час вона пройшла шлях від локальної ініціативи з пошуку інноваційних ідей до всесвітньо відомої платформи відкритих інновацій, яка охоплює сотні тисяч технічних фахівців з усього світу та має розвинену мережу з понад 45 регіональних і глобальних партнерів.
Ініціатором та організатором Innovation World Cup протягом усього періоду його існування є німецька консалтингова компанія Navispace. Ровесниця і послідовна прихильниця ідеї відкритих інновацій (компанія заснована 2003 року), вона присвячує свою діяльність промоції, розвитку та акселерації відкритих інновацій, встановленню партнерств між корпораціями та технологічними командами, створенню екосистем та історій успіху.
Першою подією, організованою Navispace, став конкурс 2004 року Galileo Masters/European Satellite Navigation Competition, який шукав інноваційні рішення у сфері супутникової навігації для цих двох європейських аерокосмічних компаній. У 2012 році пройшов перший Innovation World Cup у тому форматі, який він має сьогодні, – це був всесвітній конкурс з WT (Wearable Technologies, носимі технології), учасники презентували рішення для носимих пристроїв у сфері охорони здоров’я, спорту, ігор та безпеки.
Поступово конкурс оформився в серію, обріс партнерами і набув чіткого галузевого спрямування. Ключові галузі Innovation World Cup – інтернет речей (Internet of Things, IoT) і технології для носимих пристроїв. Конкурс серед команд IoT/WT є ключовим і проходить щорічно з 2015 року; починаючи з 2016-го його спонсором є компанія ST Microelectronics. Кожного року до основного конкурсу додаються партнерські челенджі у різних сферах. Деякі з них передбачають, що конкурсанти створять рішення, використовуючи промислову розробку компанії-партнера, яка надається командам безкоштовно.
Сьогодні Innovation World Cup Series вважається одним із найуспішніших і найпотужніших комплексів конкурсів відкритих інновацій, зосереджених навколо апаратного забезпечення. За оцінками організаторів, протягом свого існування він охопив понад 750 000 інноваторів, відкрив та зробив успішними десятки технологічних команд.
Поточний формат Innovation World Cup Series передбачає три етапи: подання заявок, оцінювання та фінал, який включає пітчі команд і церемонії нагородження. Кожен челендж у рамках Innovation World Cup має своїх партнерів, які також є організаторами великих галузевих подій. Під час таких подій – а це конференції, саміти, симпозіуми – нагороджують переможців.
1. Етап подання. Конкурсанти реєструються на платформі Innovation World Cup і надсилають свої рішення на обраний челендж до онлайн-бази у встановлений термін. Мова подання – англійська.
2. Етап оцінювання, яке проводиться анонімно онлайн міжнародним журі, складається з двох фаз. При первинному оцінюванні журі розглядає кожну заявку на основі таких критеріїв: інноваційність, комерційний потенціал, зрілість технології, маркетинг і вихід на ринок, потреба в інвестиціях. Далі журі обирає найкращі розробки та запрошує їх авторів у фінал.
3. Фінал: презентації та церемонії нагородження. Фінальні пітчі, визначення і нагородження переможців відбуваються на великих подіях. Переможці отримують конкурсні нагороди, кубки і публічне визнання.
Челенджі Innovation World Cup передбачають кілька рівнів призів. Це і фінансова винагорода від спонсорів, і комерційне партнерство, і залучення інвестицій, і корнери на публічних заходах, і безкоштовний доступ до промислових хабів і лабораторій, і медіапідтримка. Всі переможці конкурсу зібрані у Залі слави Innovation World Cup.
Нинішній, чотирнадцятий цикл Innovation World Cup Series стартував у вересні 2022 року. Він запрошує стартапи і скейлапи з різних країн долучитися і показати всьому світу, як їхні рішення – сенсорні пристрої, носимі пристрої та застосунки – дизраптять такі індустрії, як Industrial, City, Transport, Agriculture, Home, Lifestyle та Sports.
Окрім основного IoT/WT Innovation World Cup, цього року конкурс пропонує такі змагання та спеціальні призи:
Командам, які беруть участь у челенджах з партнерським обладнанням, набори надаються безкоштовно за запитом.
Журі обере найкращих інноваторів, які будуть публічно оголошені та запрошені презентувати свої рішення на офіційному пітчі та церемоніях нагородження на таких міжнародних подіях:
Призовий фонд конкурсу – понад $500 000. Загальний актив призів Innovation World Cup Series 2022 такий:
Заявки можна подавати до 25 січня 2023 року, 23:59 за тихоокеанським стандартним часом. Щоб подати заявку, потрібно зареєструватися на платформі, обрати челендж і слідувати інструкціям. Участь у Innovation World Cup Series – безкоштовна.
[INSERT_BLOCK_PROMO_REACTOR_3]