Шукаєте, чим прикрасити літературне дозвілля? Українські видавці цього разу пропонують цікаві книжки про історію українського бізнесу, а також про те, як гакнути звичну роботу мозку, правильно розподілити енергію і не тільки.
У свіжому матеріалі Mind зібрав для вас книжкові оновлення від різних вітчизняних видавництв, тож вибирайте варіанти до смаку.
Оригінальна назва: A Little History of Science
Автор: Вільям Байнум
Категорії: Історія, публіцистика, дослідження, наука, освіта
Видавництво: Наш Формат
Якщо від згадки про науку ви уявляєте мікроскопи чи пробірки, то маєте рацію. Але тільки частково. Наука виникла задовго до появи лабораторій і рухала її людська цікавість (спойлер: не завжди у правильному напрямку). Чи знали ви, що першими «науковцями» були жерці? Чи що появі дистиляції і спиртних напоїв ми завдячуємо алхімікам? Або що таблиця Менделєєва стала прогнозом: вона містила клітинки для елементів, які людство відкриє згодом? Чи що Ейнштейн працював у патентному бюро й тільки у вільний час захоплювався фізикою? Але так натхненно, що здобув за це хобі Нобелівську премію. Це лише частина запитань, на які відповідає професор Вільям Байнум.
Автор: Brain Rules for Work: The Science of Thinking Smarter in the Office and at Home
Категорії: Саморозвиток, мотивація, навички, вміння
Видавництво: Фабула
Що я маю зробити, аби віднайти баланс між особистим життям і роботою? Як мені зацікавити людей під час своїх презентацій? Що я можу змінити у своєму офісі, аби з нетерпінням чекати приходу до нього в понеділок? Як мені підвищити продуктивність своєї команди, свого відділу, своєї компанії? Відповіді на ці та багато інших запитань стосовно нашої роботи знають науковці.
Автор, молекулярний біолог Джон Медіна, досліджує різні аспекти трудової діяльності крізь призму науково доведених фактів, спираючись на сучасні погляди наук про мозок та еволюційної біології стосовно організації офісного простору, динаміки влади, взаємодії на роботі під час і після пандемії COVID-19 та багатьох інших питань.
Автор: Алла Заяць
Категорії: Саморозвиток, мотивація, персональні трансформації
Видавництво: Yakaboo Publishing
«Енергетичний менеджмент: практичний посібник з керування власною енергією» – це книжка, яка допоможе ліпше зрозуміти, як з турботою ставитися до власної енергії. Це путівник, який покаже шлях до гармонійного використання власних ресурсів у різних сферах життя. Авторка пропонує практичні поради та інструменти, що допоможуть знизити рівень стресу, підвищити продуктивність і поліпшити якість свого життя. Вона зрозуміло й доступно пояснює, як правильно розподіляти свою енергію – від роботи до відпочинку, від стосунків з близькими до реалізації свого покликання. Книжка стане в пригоді тим, хто прагне підвищити рівень своєї життєвої енергії.
Автор: Іван Гоменюк
Категорії: Історія України
Видавництво: Віхола
Де шукати Захід України? Сьогодні під ним традиційно розуміють сім західних областей. Так було не завжди, звісно. Обриси цієї території постійно змінювалися – долучалися і відпадали ті чи інші землі, мінялася конфесійна та мовна панорама, відчайдухи робили чималі статки, а диктатори й епідемії збирали криваві жнива.
Тут перетиналися валки купців та армади королів, сюди стікалися ідеї, тут шукали нафту й золото, звідси втікали за океани в пошуках кращої долі й сюди переселялися заради неї ж. Тут занепадали славетні роди й підносилися сірі та вбогі. Правителі плакали, отримуючи ці землі, і жертвували всім, аби здобути їх. Історія цієї частини нашої країни – яскрава мозаїка, яку неодноразово розбивали на друзки, а потім склеювали знову.
Ця книжка – спроба пізнати історію західних областей України від часів Габсбургів до окупації СРСР.
Оригінальна назва: Army of None: Autonomous Weapons and the Future of War
Автор: Пол Шарре
Категорії: Війна, технології, соціологія, політика
Видавництво: Bookchef
Хочеш миру – готуйся до війни (si vis pacem, para bellum). Ця фундаментальна книга особливо актуальна на тлі кровопролитної війни, що триває в Україні. Застосування нових видів озброєнь, роботизованої техніки, напівавтономної зброї змінює хід бойових дій, і людство є свідками жахливих наслідків цих дій.
Автор книжки Пол Шарре, експерт із питань ведення сучасної війни, зібрав величезний масив інформації про те, як розвивається сучасна зброя і якою вона буде в майбутньому, що фактично вже настає. Щоб зрозуміти її ефективність, він аналізує набутий досвід, заборони на використання різних видів озброєнь, звертає увагу на закони і проєкти, які регулюють розробки сучасної зброї.
Автор: Вікторія Михайлова
Категорії: Нон-фікшн, біологія, хімія
Видавництво: Віхола
У цій книжці фармацевтка Вікторія Михайлова розповідає про те, як діють медикаменти на наш організм і як організм реагує на них, що означають всі ці фрази на кшталт «приймати натщесерце» та «за 30 хвилин до їди». Вона говорить про історію і майбутнє фармації, популярні ліки та їх виробництво, фармацевтичні міфи й особливості прийому ліків в умовах надзвичайних ситуацій.
Вікторія розповідає, як від лікування ртутними ваннами, золотом і мишʼяком люди дійшли до виробництва справжніх ліків, а також пояснює, як довго триває розробка однієї «таблетки» та чому так різняться в цінах ліки з однаковим складом. А ще, звісно, описує, як діють знеболювальні та препарати від кашлю, що просто зараз лежать у вашій домашній аптечці, і чим небезпечний грейпфрут у поєднанні з ліками.
Оригінальна назва: Economics: The User’s Guide
Автор: Ха-Джун Чанґ
Категорії: Економіка, фінанси, теорія, історія, розвиток, гроші, бюджет
Видавництво: Наш Формат
Автор доводить, що економіка може бути простою наукою, доступною для всіх. Хай вас не лякають цифри, заплутані формули та незрозуміла термінологія – усе це не головне. Економіка – це передусім про людей, а не про виробництво чи дефіцит державного бюджету. І розумітися на ній може кожний.
Чи справді одні бідні, бо ледачі, а інші заможні, бо наполегливо працюють? У чому причина світової кризи 2008 року? Чи може країна досягти економічного успіху, перестрибнувши етап індустріалізації? Чанґ відповідає на ці запитання жвавою метафоричною мовою.
Автор: Тетяна Водотика
Категорії: Бізнес, гроші, економіка, історія бізнесу, історії успіху
Видавництво: Yakaboo Publishing
Які паралелі між сімейною справою Ельворті й сучасною «Розеткою»? Між новатором Кульженком та SoftServe?
Історія українського підприємництва – складна, цікава, звивиста, тривожна й неймовірна. У ній коріння перемог і поразок українських бізнесів XXI століття. Історії та контексти ухвалених десятиліття тому рішень, наче коліщата паротяга, спрямовують нас далі. Головне – прийняти виклик, скористатися шансом, змінити світ.
Автор: Ірина Тараненко, Дмитро Кузьменко, Марина Островська, Ольга Сиротюк, Галина Мисник
Категорії: Історія, політика
Видавництво: #книголав
Історія сміливості, яка розповідається в цій книжці, ще не завершена. Вона пишеться щодня кров’ю і потом на полях війни, яку розпочала найбільша ядерна держава росія проти своєї меншої сусідки України, що майже 30 років тому в ім’я миру добровільно відмовилася від свого ядерного арсеналу.
550 фактів про перебіг і наслідки року найкривавішої війни з часів Другої світової. Коротка й проста форма викладення, динамічні ілюстрації і тонкий гумор – формат розрахований на широку аудиторію читачів, які хочуть зрозуміти, що ж насправді відбувається в Україні й чому на карту поставлено не лише долю держави на східному кордоні Європейського Союзу, а й майбутнє світового ладу.
Видання створено у співпраці з UNITED24, креативною агенцією Green Penguin та за сприяння Міністерства закордонних справ України.
Оригінальна назва:The Founders: Elon Musk, Peter Thiel and the Company that Made the Modern Internet
Автор: Джиммі Сонні
Категорії: Бізнес, гроші, економіка, історія бізнесу, історії успіху
Видавництво: Vivat
Ілон Маск, Емі Роу Клемент, Пітер Тіль, Джулі Андерсон, Макс Левчин – імена, які бентежать нашу уяву. Колись ці люди були невідомими творцями пересічної компанії, яка проводила онлайн-платежі, а сьогодні їх вважають одними з найвпливовіших у технологічній галузі. Після створення PayPal вони фінансували й консультували провідні компанії світу: Tesla, Facebook, YouTube, SpaceX, Yelp, Palantir, LinkedIn тощо.
Під час роботи вони зіткнулися із жорсткою конкуренцією, внутрішніми розбіжностями, онлайн-шахрайством та крахом доткомів у 2000-х, проте їхній успіх був безперечний. Проаналізувавши сотні інтерв’ю та документів, автор розповідає, як ці люди назавжди змінили наш світ.
Завдяки їхній винахідливості та невтомним пошукам було створено багато чого з того, що формує наш світ сьогодні: цифрові стартапи, системи безготівкових валютних операцій, мобільні застосугки для грошових переказів.