НБУ планує знизити з 50 до 30% держвласність у банківському секторі – Гонтарева

Водночас щодо Приватбанку слід розглядати спочатку тільки часткову приватизацію

Національний банк виступає за зниження державної власності у банківському секторі з 50% до 30%.

Про це розповіла глава НБУ Валерія Гонтарєва в четвер у Вашингтоні на круглому столі, передають «Українські Новини».

«Після націоналізації Приватбанку 50% банків належить державі. Держава не є хорошим власником. Якби ви побачили фінансову звітність наших держбанків, то заплакали б», – емоційно прокоментувала вона свої враження від дій власних підлеглих.

За останні 10 років ці банки отримали $10 млрд, і всі гроші пропали, констатувала Гонтарева. За її словами, гроші викачували олігархи через пов'язаних осіб.

«А пов'язаними особами була наша політична еліта. Ми припинили цю практику, але портфель поганих кредитів там ще є», – впевнена глава НБУ.

Гонтарева наголосила на необхідності затвердження нової стратегії розвитку держбанків: «Нам потрібна стратегія. Ми повинні розуміти, що ми хочемо від цієї банківської системи через п’ять років. Ми хочемо знизити власність держави з 50% до 30%».

На її переконання, це можна зробити за рахунок визначення спеціалізації держбанків.

Гонтарева вважає, що, наприклад, Приватбанк може зосередитися на обслуговуванні малого та середнього бізнесу, а Ощадбанк може стати універсальним банком із обслуговування як малих підприємств, так і великих корпоративних клієнтів.

Водночас банкір наголосила, що у випадку з Приватбанком необхідно розглядати спочатку часткову приватизацію.

«Я думаю, що якщо такий банк купить через п’ять років стратегічний інвестор, то це знову буде монополія. Нам нова монополія не потрібна», – резюмувала Гонтарева.

Нагадаємо, у квітні стало відомо, що Європейський банк реконструкції та розвитку планує купити пакет акцій Ощадбанку, який може виставити на продаж Міністерство фінансів. Про це розповів керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж.

Водночас, голова правління Ощадбанку Андрій Пишний, підкреслив, що остаточне рішення щодо продажу акцій банку прийматиме Кабмін. Але для цього необхідно внести зміни в законодавство. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS