Валерія Гонтарева подала заяву про відставку

Валерія Гонтарева подала заяву про відставку

Протягом місяця відставку має затвердити ВР

Валерія Гонтарева подала заяву про відставку
Валерія Гонтарева
Фото прес-центр НБУ

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева подала президенту України Петру Порошенку заяву про відставку. Про це вона повідомила на прес-конференції в НБУ у понеділок 10 квітня. 

В Адміністрації президента поки не коментують цю інформацію.

«Я сьогодні хвилююся, тому що майже після трирічного терміну перебування на посаді голови НБУ, я прийняла рішення покинути цю посаду і залишити Національний банк. Я подала президенту офіційну заяву про відставку за власним бажанням з 10 травня. Якщо ВР проголосує за мою відставку раніше, я піду раніше. Вперше відставка голови НБУ в Україні це не політичне рішення. Я була налаштована спочатку проводити реформи, але не розраховувала залишитися так надовго. Я вважаю, що моя місія виконана, реформи проведені», сказала Гонтарева.

Вона заявила, що вже подала президенту декілька кандидатур свого можливого наступника. «Впевнена, що дійсно гідний номінант очолить центральний банк України», – додала вона.

Гонтарева також підкреслила, що інших змін у правлінні та політиці Нацбанку у зв'язку з її відставкою не планується.

Голова НБУ також заявила, що 100% корпоративних кредитів ПриватБанку було видано пов'язаним особам. «В останню ніч вони провели шахрайських операція на 16 млн грн», – додала вона.

Вона нагадала, що первісна оцінка нестачі капіталу у ПриватБанку – 146 млрд грн, або близько $6 млрд, що становить близько 50% монетарної бази і 33% вкладів населення.
«Я могла б піти і раніше, якби націоналізацію ПриватБанку було проведено раніше», – додала вона.

За словами Гонтаревої, офіційних документів про продаж Сбербанку поки немає, але можуть бути на цьому тижні.

«Дмитро Фірташ – банк «Надра» винен НБУ 9,8 млрд грн, Олег Бахматюк – банк «Фінансова ініціатива» та VAB – більше 10 млрд грн, Микола Лагун – Дельта Банк – 8 млрд грн, Костянтин Жеваго – Банк «Фінанси та Кредит"- 6,3 млрд грн, Леонід Клімов – Імексбанк – 4,3 млрд грн», – заявила голова НБУ.

Головними досягненнями під час свого головування голова НБУ назвала забезпечення макрофінансової стабільності, перехід на гнучкий валютний курс, впровадження нової монетарної політики – політики інфляційного таргетування, очищення та посилення стійкості банківської системи, повну трансформацію центробанку. Успішне співробітництво з МВФ та іншими міжнародними кредиторами дозволило наростити валютні резерви до 16,7 млрд доларів.

Нагадаємо, Mind проаналізував найімовірніші кандидатури наступників Валерії Гонтаревої. 

Валерія Гонтарева дев'ятий керівник Нацбанку України за всю історію його існування з 1991 року.

Нагадаємо також, що в цей день, 10 квітня 2016, рівно рік назад, подав у відставку з посади прем’єр-міністра Арсеній Яценюк.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло