Мер Львова Андрій Садовий повідомив, що міська комісія звернулася до Кабміну з проханням оголосити Львів зоною надзвичайної екологічної ситуації.
Про це Садовий написав на своїй сторінці у Facebook.
«Щойно міська комісія звернулась до уряду аби оголосити Львів зоною надзвичайної екологічної ситуації. Організатори «сміттєвої» блокади можуть починати святкувати. У нас дійсно не залишилось інших можливостей для уникнення екологічної біди», – констатував міський голова.
Щодо будівництва сміттєпереробного заводу Садовий написав наступне: «Французькі експерти спільно з українськими активно працюють над технологічними параметрами та проектом. Завершуємо детальне вивчення запропонованої ними ділянки під завод на території ТЕЦ-2, яка на мою думку є оптимальною. Але в будь-якому випадку, будівництво такого заводу – це 2 роки. Почати зможемо вже цього року».
Нагадаємо, 17 травня поточного року прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням внаслідок невивезення відходів зі Львова.
Міський голова Львова Андрій Садовий того ж дня виступив перед журналістами та розповів, що всі члени міської комісії з питань надзвичайних ситуацій отримали повістки для дачі показань за вказаним виробництвом.
21 квітня 2017 року Кабмін разом із Львівською облдержадміністрацією та місцевими органами самоврядування Львівщини знайшли вирішення проблеми утилізації сміття на відходів на території Львова, підписавши відповідний меморандум щодо прийому сміття з Львова на полігонах області.
Сміття з міста мало вивозитися та утилізуватися на полігонах інших міст Львівської області, аж поки Львівська місьрада остаточно вирішить, яким саме чином утилізувати сміттєві завали, які утворюються у місті.
Львівський міський полігон був закритий більше року тому, наприкінці травня, після пожежі і сміттєвого зсуву, внаслідок чого загинуло троє людей і один пропав без вісті.
Міський голова неодноразово наголошував: вирішення проблеми поводження з ТПВ – це проблема держави. За його словами, в області сталася техногенна біда.
Зазначимо, наприкінці січня 2017-го прем’єр-міністр Володимир Гройсман на своїй сторінці у Facebook доволі різко висловився про ситуацію зі львівським сміттям: «Не можу залишатись осторонь у ситуації, яка склалася з вивозом сміття у Львові. Уже не раз підставляв плече Львівській міській владі, готовий зробити це ще раз. Тому що люди від цієї ситуації не повинні страждати».
Станом на початок березня співробітники Нацполіції зафіксували 21 факт перевезення сміття з Львівської області в інші регіони країни від жовтня 2016-го. У кожному з цих випадків водії сміттєвозів намагалися вивантажити сміття в непередбачених для цього місцях.
Зокрема, відходи з Львівщини сміттєвози намагалися залишити у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Полтавській, Сумській та Черкаській областях. При цьому в більшості випадків вантажівки рухалися колонами і вивантажували тонни побутових залишків в одному місці.