Львівське сміття вкриває Україну
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Львівське сміття вкриває Україну

Сміттєвози з Львівщини розвантажують непотріб у семи областях України

Львівське сміття вкриває Україну
Фото: pixabay.com

Співробітники Нацполіції зафіксували 21 факт перевезення сміття з Львівської області в інші регіони країни від жовтня 2016-го. У кожному з цих випадків водії сміттєвозів намагалися вивантажити сміття в непередбачених для цього місцях.

Зокрема, відходи з Львівщини сміттєвози намагалися залишити у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Полтавській, Сумській та Черкаській областях. При цьому в більшості випадків вантажівки рухалися колонами і вивантажували тонни побутових залишків в одному місці.

За інформацією поліції, у Вінницькій області було виявлено три таких вантажівки, у Дніпропетровській – одинадцять. Кожен з цих автомобілів перевозив 15 тонн сміття.

Причому водії намагалися позбутися вантажу не лише на звалищах інших міст. Нерідко купи відходів вагою від 30 до 80 тонн скидалися в полях, лісопосадках і ярах, забруднюючи навколишнє середовище і створюючи екологічну небезпеку. Кілька разів сміття намагалися розвантажити поблизу водойм, біля яких розташовані населені пункти. Якби сміттєвий конденсат потрапив у ґрунтові води, які насичують ці водойми, це призвело б до масового отруєння місцевих жителів.

Щодо 11 таких фактів відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.239 (Забруднення або псування земель) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Володимир Гройсман на своїй сторінці у Facebook 24 січня доволі різко висловився про ситуацію зі львівським сміттям: «Не можу залишатись осторонь у ситуації, яка склалася з вивозом сміття у Львові. Уже не раз підставляв плече Львівській міській владі, готовий зробити це ще раз. Тому що люди від цієї ситуації не повинні страждати».

27 січня прем'єр був присутній на засіданні комісії з надзвичайних ситуацій ЛОГА, де Львову передали земельну ділянку в Яворівському районі, площею 12,5 га, під облаштування нового полігону для складування твердих побутових відходів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло