Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що способи імплементації статті закону «Про освіту» щодо мови навчання будуть уточнені в законі «Про загальну середню освіту», передає Інтерфакс-Україна.
«Ця стаття буде уточнена і для реалізації прописана в законі про загальну середню освіту», – повідомила вона після зустрічі з міністром національної освіти Румунії.
За її словами, проект цього закону вже розробляється.
Гриневич також зазначила, що реалізація «мовної статті» буде передбачена в освітніх стандартах і навчальних планах.
Міністр підкреслила, що будь-які зміни або уточнення до статті закону «Про освіту», яка стосується мови навчання, можуть бути внесені вже після висновків Європейської комісії за демократію через право ( «Венеціанська комісія»).
Нагадаємо, 25 вересня Президент України підписав закон «Про освіту», 28 вересня він вступить в силу.
Закон серед іншого визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах – державною, англійською чи інших офіційних мовах Європейського Союзу.
Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.
Міністерство закордонних справ Угорщини заявило 26 вересня про намір країни блокувати зближення України і ЄС через закон про освіту.
Також обидві палати румунського парламенту одноголосно підтримали декларацію, в якій висловлюється занепокоєння з приводу того, що новий закон про освіту може порушити прави національних меншин, які проживають в Україні.