Європейський банк реконструкції і розвитку взявся за підготовку проекту закону про блокчейн для України. На першому засіданні представників ЄБРР та робочої групи експертів з розробки законопроекту про впровадження та стимулювання розвитку технології блокчейн на національному рівні обговорили необхідність введення в нормативне поле понять «блокчейн», «криптовалюта», «Майнінг», «смарт-контракт», «токен/токенізація» і «ICO».
Про це повідомив радник голови Агентства електронного управління України Костянтин Ярмоленко на своїй сторінці в Facebook.
Очікується, що законопроект буде підготовлений протягом двох місяців, після чого його представлять Верховній Раді на розгляд.
«Сама по собі технологія блокчейн взагалі не вимагає регулювання, але визначити поняття потрібно», – заявив заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов.
У свою чергу перший заступник Агентства електронного управління України Олексій Вискуб зазначив, що впровадження технології блокчейн має проводитися паралельно з реформами eGov і відповідати принципу «digital by default».
Нагадаємо, з 3 жовтня Державний земельний кадастр – єдина база даних про земельні ділянки всіх форм власності в Україні – був переведений на технологію Blockchain. На практиці це означає підвищення захисту від рейдерства, рівень якого в АПК досяг рекорду в 2017 році, а в перспективі – більшу лояльність фінустанов, що може стимулювати зниження відсоткових ставок за кредитами.
10 жовтня в українському парламенті був зареєстрований перший за всю історію законопроект про криптовалюти.
Юрист юридичної фірми «Антіка» Єлизавета Белей спеціально для Mind пояснювала, які норми необхідно внести в підготовлюваний законопроект, щоб забезпечити адекватну взаємодію всіх учасників процесу роботи з криптовалютами, а які норми краще не вносити, щоб надмірно не зарегулювати цю сферу.