Банк Англії вперше за 10 років підвищив відсоткову ставку з 0,25% до 0,5%

Підвищення очікуються і надалі до 2020 року, хоча й менші за розмахом

фото Shutterstock

Банк Англії в четвер вперше більш ніж за десять років підвищив відсоткову ставку до 0,5% з 0,25%.

У результаті ставка повернулася до рівня, на якому перебувала до серпня 2016 року – тоді Банк Англії знизив її після рішення британців вийти з Євросоюзу, передає The Independent.

Підвищення стало першим з 2007 року, коли вибухнула глобальна фінансова криза.

Губернатор Банку Англії Марк Карні також рішуче заявив, що до 2020 року потрібно буде, принаймні, ще двічі підвищувати ставки. Це підвищення торкнеться мільйонів британців з іпотекою з плаваючою процентною ставкою, таким чином економічна активність британців у найближчі місяці суттєво знизиться, прогнозує видання.

Причина підвищення – намір Банку повернути інфляцію до цільового рівня – до позначки в 2%.

«Комітет з монетарної політики вважає доречним помірне посилення монетарної політики, щоб надійно повернути інфляцію до цільового рівня... Всі члени згодні, що будь-які майбутні підвищення облікової ставки будуть поступовими і обмеженими за масштабом», – йдеться в заяві Банку Англії.

Як правило, вищі відсоткові ставки стимулюють економію, підвищуючи стимул вкладати гроші в банк. Вони також стимулюють іноземних інвесторів переводити свої гроші в британські банки, де вони будуть отримувати вищий відсоток.

Деякі аналітики навіть заявили, що це підвищення було передчасним, враховуючи невизначеність навколо економіки Британії.

Регулятор зазначив, що рішення вийти з ЄС вже здійснює «значний вплив» на економічний прогноз.

Нагадаємо, НБУ вперше за два роки підвищив облікову ставку. Експерти вважають, що причиною цього є необхідність «абсорбувати» вільну ліквідність на ринку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS