Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган зустрівся в понеділок з російським колегою Володимиром Путіним на чорноморському курорті Сочі. Це четверта зустріч президентів у цьому році, повідомляє «Голос Америки».
Незважаючи на посмішки і теплі рукостискання між очільниками держав, тріщини й ознаки напруженості залишаються, стверджують аналітики.
«Путін і Ердоган, вони не довіряють один одному, особливо Путін. Він вважає Ердогана непередбачуваним, – зазначив Халдун Солмазтурк, голова 21st Century Turkey Institute. – Це серйозна проблема в міжнародних відносинах: якщо ви не довіряєте партнеру, ви нічого не досягнете разом», – сказав він.
Похапцем організована зустріч у Сочі відбулася після того, як Москва була змушена перенести міжнародну зустріч в столиці Казахстану Астані, де мала обговорюватися громадянська війна в Сирії. Туреччина пригрозила бойкотувати зустріч, оскільки Росія надіслала запрошення сирійській курдській групі – PYD. Анкара вважає, що PYD пов'язана з PKK, організаторами заколотів у Туреччині.
«Росіяни запросили їх [PYD] в Астану, незважаючи на протест Туреччини. Тому я вважаю, що все це (відносини між двома країнами – ред.) дуже ненадійно», – вважає аналітик з міжнародних зв'язків Солі Озел.
«Росія, очевидно, потребує співпраці з Туреччиною щодо Сирії, щоб контролювати деякі ісламістські угруповання, які, на її думку, близькі до Туреччини, – коментує політичний оглядач Семіх Ідіз з сайту «Аль-Монітор». – Туреччина зараз підтримує мир в Ідлібі, найнебезпечнішій частині Сирії. Росії також потрібні зв'язки з Туреччиною, щоб протистояти Заходу і НАТО».
Операція Idlib була ключовим питанням на переговорах у понеділок між російським і турецьким лідерами, зазначає «Голос Америки».
Тим часом російське агентство ТАСС пише, що Путін на зустрічі з Ердоганом назвав російсько-турецькі відносини відновленими в повному обсязі.
Зі свого боку президент Туреччини зазначив, що «після початку процесу нормалізації [відносин] між нашими двома країнами часті зустрічі пришвидшують розвиток наших двосторонніх відносин», пише російське видання.
Більше про турецькі «багатоходівочки» – в матеріалі Mind «Турецька дипломатія: як Анкара маневрує між Києвом і Москвою».