Уряд за тиждень планує погодити програму розвитку садівництва. Бюджетні асигнування на цей сегмент становлять близько 300 млн грн, мета інвестування – нарощення площ садів на понад 3000 га, залучення нових технологій зберігання та переробки плодів, а також створення близько 30 000 нових робочих місць.
«За тиждень будемо представляти нову програму підтримки садівництва», – заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
Окрему увагу уряд приділив запровадженню програми компенсації вартості сільгосптехніки, обсяг бюджетного фінансування якої у 2018 році становить 1 млрд грн. Голова уряду нагадав, що минулого року програма довела свою ефективність, і тепер можна поступово розширювати коло її учасників.
«Ми даємо можливість аграрію-покупцю самому обирати техніку, яку він хоче побачити на полі, але компенсуємо лише ту техніку, яка має серйозний відсоток виробничої локалізації саме в Україні», – акцентував Гройсман.
Не менш актуальним є питання запровадження програми розвитку фермерства обсягом бюджетного фінансування 1 млрд грн. За ініціативи уряду, кошти направлятимуться на серйозне здешевлення кредитів – аж до 1% кредитної ставки на допомогу із закупки техніки, селекції насіння, надання дорадчих послуг. Єдина вимога від держави – повна й чесна реєстрація худоби та землі з боку фермерів.
Нагадаємо, що згідно з прийнятою стратегією уряд визначив наступні пріоритетні напрямки аграрної реформи:
➤ створення стабільної правової системи, що відповідає міжнародним і європейським стандартам, зокрема, шляхом виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС;
➤ проведення земельної реформи;
➤ реформування Мінагрополітики, державних підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління;
➤ створення системи продовольчої безпеки;
➤ раціоналізація і усунення існуючих недоліків системи оподаткування;
➤ розвиток агропродовольчих ланцюгів доданої вартості;
➤ сприяння розвитку сільської місцевості, сільських територіальних громад і всієї економіки сільських територій;
➤ підвищення конкурентоспроможності сільськогосподарських підприємств за допомогою лібералізації торгівлі, скорочення трансакційних витрат, спрощення процедур торгівлі та сприяння експорту;
➤ реформування і оптимізація державних науково-дослідних установ та закладів освіти;
➤ захист довкілля та управління природними ресурсами.
Подробиці про аграрну реформу можна дізнатися у матеріалі Mind «Путівник з перетворень: в якому стані аграрна реформа».