З 2013 до 2020 року з державної в приватну власність було виведено понад 700 000 гектарів землі
Через механізм безоплатної приватизації

З середини 2013 року до 2020 року з державної в приватну власність через механізм безоплатної приватизації було виведено понад 700 000 гектарів землі. Про це повідомляється в інтерв'ю очільника Держгеокадастру Романа Лещенко «Економічній правді».
Лещенко заявив, що це відповідає «території однієї невеликої європейської країни».

Фото: Держгеокадастр
«Коли ми почали з’ясовувати саму механіку цієї безоплатної приватизації, то виявили, що в системі реєстрації речових прав у Міністерства юстиції і в системі Державного земельного кадастру відсутні верифікатори первинного набувача земельної ділянки при безоплатній приватизації. Тобто, немає процедури перевірки особи у двох системах», – сказав він.
Очільник Держгеокадастру зазначив, що у Міністерства юстиції є реєстр речових прав на нерухоме майно, а у Держгеокадастру – на землю. Вони синхронізовані протоколом обміну даних, але кожен живе своїм життям.
«Ми унікальна країна: у нас земля реєструється окремо, а нерухомість окремо. Хоча в усьому цивілізованому світі реєстри об’єднані, і земля є первинна щодо всього, що є на цій землі», – сказав Лещенко.
Він стверджує, що це все було зроблено штучно.
За результатами аудиту лише 27% існуючого з 2013 року електронного реєстру було виявлено тисячі дублюючих записів.
«Є групи людей, які отримували земельні ділянки по 2 гектари енну кількість разів, часто – в дуже вигідних місцях. Це люди наближені до чиновників. Вони, наприклад, могли бути пов’язані з отриманням земельних ділянок в Житомирській області, де видобувають ільменіти, або в Рівненській області – де бурштин», – повідомив Лещенко.
Нагадаємо: згідно з 121 статтею Земельного Кодексу – кожен громадянин України має право безоплатно отримати у власність від держави або територіальної громади у будь-якому куточку країни 6 ділянок, загальна площа яких може сягати 6 га.
Раніше повідомлялося, що у держави залишиться 750 000 гектарів сільгоспземель.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].