Міністерство торгівлі Китаю прибрало антидемпінгові та антисубсидіарні мита на курчат-бройлерів із США, введення яких у 2010 році призвело до багаторічного конфлікту між найбільшими економіками світу в сфері торгівлі сільськогосподарськими продуктами. Про це повідомляє Reuters.
Цей крок став результатом рішення Світової торгової організації, згідно з яким Пекін був змушений або знизити тарифи, або оскаржити рішення протягом 20 днів.
Вперше ці тарифи були введені в 2010 році та продовжені ще на 5 років у 2016-м. США у відповідь ввели мито на пральні машини та сонячні панелі. Додатково адміністрація президента Трампа розглядає можливість введення жорстких обмежень на імпорт сталі та алюмінію з Китаю.
Крок щодо курчат-бройлерів є незначним для США, оскільки заборона Китаю на імпорт птиці та яєць із США через пташиний грип залишається в силі.
«Це чудова новина, але ринок залишається закритим», – сказала Сара Лі, директор Greater China в Раді з експорту птиці та яєць з США.
Промислова асоціація відвідала Міністерство сільського господарства Китаю в січні, щоб закликати уряд прибрати заборону на імпорт, який, на думку асоціації, вже не має смислу через відсутність спалахів захворювання, сказала вона.
Експорт птиці та яєць до Китаю приносив сотні мільйонів доларів кожного року до введення обмежень.
Скасування мита на курчат-бройлерів відбувається на фоні майбутнього візиту Лю Хе, головного економічного радника китайського президента Сі Цзінпіня, до США для торгових переговорів.
«Чесні та відкриті переговори з готовністю погодитись на взаємовигідні кроки є найкращим варіантом, якщо не єдиним, для уникнення ескалації заходів у відповідь, які призведуть до торгової війни, яка нанесе шкоди обом сторонам», – зазначається у видані China Daily.
Нагадаємо: президент США Дональд Трамп заявив, що він розглядає низку варіантів рішення проблем імпорту сталі та алюмінію, які, за його словами, наносять шкоди виробникам США, включно із тарифами та квотами. Остаточне рішення буде прийнято в квітні 2018 року.
Китай заявив, що боротиметься з будь-якими «несправедливими і необґрунтованими» торговими заходами проти своїх сталеливарних заводів зі сторони таких країн, як США. На думку китайської сторони, протекціонізм «отруює» галузь.