mind
Китай боротиметься з «несправедливими і необґрунтованими» торговими заходами проти своєї сталеливарної галузі

Китай боротиметься з «несправедливими і необґрунтованими» торговими заходами проти своєї сталеливарної галузі

Китайська сторона вважає, що протекціонізм з боку США «отруїть» всю галузь

Китай боротиметься з «несправедливими і необґрунтованими» торговими заходами проти своєї сталеливарної галузі
фото Shutterstock

Китай виступатиме проти будь-яких «несправедливих і необґрунтованих» торгових заходів проти своїх сталеливарних заводів зі сторони таких країн, як США. Про це заявив аналітичний центр китайського уряду, стверджуючи, що протекціонізм «отруює» галузь, передає Reuters.

«Звичайно, ми будемо протестувати проти несправедливих та необґрунтованих заходів з боку таких країн, як США, для китайських сталеливарних компаній, – сказав китайський комітет з планування металургійної промисловості. – Ми також вивчимо та обговоримо контрзаходи, щоб спробувати знайти справедливу позицію для китайських компаній без порушень правил СОТ».

Інститут, який надає консультаційні послуги китайським державним директивним органам та металургійним підприємствам, відреагував на нещодавні зусилля сталеливарних фірм США та закликав президента США Дональда Трампа приборкати імпульс імпорту, який на його думку, підриває промисловість Сполучених Штатів.

Зазначається, що Трамп зустрінеться із групою парламентарів у вівторок, 13 лютого, для обговорення питання торгівлі. Зустріч відбудеться через місяць після того, як Міністерство торгівлі надало Трампу результати дослідження щодо імпорту сталі та алюмінію.

Китайський аналітичний центр заявив, що «торговельний захист отруїть здоровий розвиток сталеливарної промисловості. Лише відкритість та співпраця можуть принести загальну користь».

США є найбільшим у світі імпортером сталі, купуючи майже 40% поставок з Канади, Бразилія та Південної Кореї.

Але Китай не входив до 10 найбільших джерел імпорту сталі в США у січні – вересні 2017 року на основі даних Департаменту торгівлі США.

Експорт з Китаю, найбільшого виробника сталі у світі, у США досягнув 1,81 млн тонн минулого року. З рекордно високого рівня в 112,4 млн у 2015 році загальний експорт сталі Китаю впав на фоні торгового спору та більш високого попиту вдома. Минулого року експорт скоротився до 75,4 млн тонн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті