Україна направила Європейському союзу ноту про застосування механізму попередження кризових ситуацій в енергетиці та ініціювала тристоронні переговори у форматі Україна – ЄС – Росія щодо забезпечення стабільності поставок газу російським «Газпромом» в Україну і ЄС. Про це повідомила заступниця міністра закордонних справ з євроінтеграції Олена Зеркаль на своїй сторінці в Facebook.
«Щойно направили ноту ЄС про застосування механізму раннього попередження кризових ситуацій в енергетиці відповідно до статті 340 та додатку 26 Угоди про Асоціацію. Також ініціюємо тристоронні переговори у форматі Україна – ЄС – Росія щодо забезпечення стабільності постачання газу в Україну та ЄС», – йдеться в повідомленні.
Зеркаль зазначає, що сьогоднішні дії «Газпрому» щодо невиконання своїх договірних зобов’язань та відмова виконувати рішення Стокгольмського арбітражу є загрозою виникнення надзвичайної ситуації в постачанні газу до України та ЄС.
«Газпром» вкотре доводить свою недоброчесність. І, як завжди, намагається підставити Україну. Не вийде!» – пише Зеркаль.
Сьогоднішні дії Газпрому щодо невиконання своїх договірних зобов’язань та відмова виконувати рішення Стокгольмського арб...
Опубліковано Lana Zerkal 1 березень 2018 р.
Нагадаємо, що вчора, 28 лютого, «Нафтогаз України» виграв суперечку з російським «Газпромом». «Нафтогаз» домігся компенсації у сумі $4,63 млрд за недопостачання «Газпромом» погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» має сплатити $2,56 млрд на користь «Нафтогазу».
Однак «Газпром» висловив незгоду з рішенням Стокгольмського арбітражного суду, який раніше зобов'язав російську компанію виплатити $2,56 млрд на користь українського «Нафтогазу» в справі про транзит газу.
У «Нафтогаз України» висловили здивування рішенням російського «Газпрому» повернути передоплату за газ.
А сьогодні президент Петро Порошенко доручив НАК «Нафтогаз України» та українським міністерствам домагатися арешту активів російського «Газпрому» в разі відмови ним виплачувати кошти, присуджені на користь НАК Стокгольмським арбітражем.