«Газпром» незгодний із Стокгольмським арбітражем

«Газпром» незгодний із Стокгольмським арбітражем

Російська компанія звинувачує арбітрів в ігноруванні аргументів

«Газпром» незгодний із Стокгольмським арбітражем
Фото УНIАН / gazprom.ru

«Газпром» висловив незгоду з рішенням Стокгольмського арбітражного суду, який раніше зобов'язав російську компанію виплатити $2,56 млрд на користь українського «Нафтогазу» у справі компаній про транзит газу. Про це повідомляє РБК.

«Раніше ці ж арбітри погодилися з аргументами «Нафтогазу» про різке погіршення стану української економіки, що спричинило зниження попиту на газ і невиконання зобов'язань «Нафтогазу» з відбору газу. Однак щодо «Газпрому», що посилається на зниження закупівель європейськими клієнтами компанії як на головну причину зменшення транзиту через Україну, цей аргумент прийнятий до уваги не був», – підкреслили в «Газпромі».

Російська компанія вважає, що в її стосунках з «Нафтогазом» виник «істотний дисбаланс», який порушує базові принципи шведського права, що регулює контракт «Газпрому» з українською компанією про транзит газу.

«Газпром» зазначив, що має намір захищати свої права «всіма способами», які не суперечитимуть законодавству.

Нагадаємо, що вчора, 28 лютого, «Нафтогаз України» виграв суперечку з російським «Газпромом». «Нафтогаз» домігся компенсації в сумі $4,63 млрд за недопостачання «Газпромом» погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» має сплатити $2,56 млрд на користь «Нафтогазу».

Mind також повідомляв, що «Газпром» продовжує порушувати умови постачання газу для транзиту в ЄС з недотриманням контрактного тиску на кордоні з Україною. Директор з персоналу «Магістральних газопроводів України» Максим Білявський зазначив, що тиск на газовимірювальній станції Суджа в Росії на 10% менше за контрактні 60 атм.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло