«Нафтогаз» виграв суперечку із «Газпромом»

«Нафтогаз» виграв суперечку із «Газпромом»

За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром має сплатити $2,56 млрд на користь «Нафтогазу»

«Нафтогаз» виграв суперечку із 	«Газпромом»
Фото УНІАН

НАК «Нафтогаз-України» виграв суперечку з російським «Газпромом». Про це повідомляє прес-служба «Нафтогазу».

«Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» щодо компенсації за недопоставлені «Газпромом» обсяги газу для транзиту», – йдеться в повідомленні.

Разом з цим зазначається, що «Нафтогаз» домігся компенсації у сумі $4,63 млрд за недопоставку «Газпромом» погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» має сплатити $2,56 млрд на користь «Нафтогазу».

«Газпром», зокрема, повідомив, що арбітражний суд відхилив вимоги «Нафтогазу» про збільшення тарифу на транзит газу і про зміну контракту з російською стороною відповідно до законодавства України. Суд постановив, що до контракт не підлягає застосуванню положення європейського або українського антимонопольного законодавства.

Контракт на транзит між «Нафтогазом» і «Газпромом» був підписаний у 2009 році. Він розрахований до кінця 2019 року.

Між Нафтогазом та Газпромом діє два контракти: на постачання газу та на його транзит. У 2014 році у Стокгольмі були ініційовані провадження щодо кожного.

Нагадаємо: у грудні минулого року арбітражний суд повністю відхилив вимоги «Газпрому» за положенням «бери або плати» на суму $56 млрд за 2009–2017 роки. Також «Нафтогаз» не повинен платити за газ, який «Газпром» постачав на окупований Донбас.

Разом з цим раніше рішення Стокгольмського арбітражу знизило ціну російського газу для НАК «Нафтогаз України» на $20–50/1 тис. куб м в порівнянні зі старою формульною ціною. Ціна за зміненим контрактом буде істотно нижче ціни за старою формулою. Зараз різниця становить близько $20. Проте ця сума буде коливатися в залежності від сезону. Раніше формула була прив'язана до нафтопродуктів і не відображала ринкові тенденції в Європі.

Арбітраж задовольнив усі вимоги української сторони: знизив ціну газу, який купувався у «Газпрому» в ІІ кварталі 2014 року, на 27,4% – до $352 за 1000 куб. м; відхилив вимоги російської сторони відповідно до принципу «бери або плати» на суму  $56 млрд; знизив обсяг газу, який «Нафтогаз» у 2018–2019 роках буде зобов'язаний купувати в «Газпрому», з 52 до 5 млрд куб. м на рік.

За даними «Нафтогазу», на 29 травня 2017 року сума претензій «Нафтогазу» до «Газпрому» за контрактом на закупівлю газу становила $30,3 млрд, а з боку «Газпрому» до «Нафтогазу» – $47,1 млрд.

Раніше повідомлялось, що Росія поставила окупованому Донбасу 2,5 млрд куб. м газу за 2017 рік.

Разом з цим повідомлялось, що «Нафтогаз України» відмовився надати копію рішення Арбітражного інституту Стокгольмської торгової палати від 22 грудня 2017 року, щоб не дати привід російському «Газпрому» не виконувати його.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло