Глобальний річний трафік хмарних центрів обробки даних (ЦОД) зросте у 3,3 рази і досягне 19,5 зеттабайт (ЗБ) (у 2016 р – 6 ЗБ), а хмарний трафік досягне 95% сукупного трафіку ЦОД, тоді як у 2016 році цей показник склав 88%.
Про це повідомила прес-служба компанії Cisco із посиланням на її сьомий щорічний звіт «Глобальний індекс розвитку хмарних технологій в період з 2016 по 2021 рр».
«За даними дослідження, зростання домінування хмарних сервісів в Інтернеті сприяють як споживчі, так і бізнес-додатки. У споживчому сегменті найбільш популярними хмарними додатками стали потокове відео, соціальні мережі та інтернет-пошук. У бізнес-сегменті швидше за інших розвиваються додатки в області планування корпоративних ресурсів (ERP), спільної роботи, аналітики, а також інші додатки для цифрових підприємств», – йдеться у повідомленні.
Водночас, зростання потреб в ресурсах ЦОД і хмар призвело до розробки гіпермасштабних публічних ЦОД.
Так, згідно з опублікованими в поточному році прогнозами, до 2021 року в світі з'являться 628 гіпермасштабних ЦОД, тоді як в 2016 р їх було 338 (зростання за аналізований період в 1,9 рази).
«Ми бачимо, що в новому мультихмарному світі додатки ЦОД зростають лавиноподібно. Прогнозоване нами зростання вимагатиме подальших інновацій, особливо в галузі суспільних, приватних і гібридних хмар», – зазначає Кіп Комптон (Kip Compton), віце-президент групи з розробки хмарних платформ і рішень компанії Cisco.
Так, за даними дослідження, до 2021 р 94% завдань і віртуальних обчислень (instance) будуть виконуватися в хмарних ЦОД, решта 6% – в традиційних ЦОД, світовий обсяг збережених в ЦОД даних зросте у 4,6 рази і досягне 1,3 ЗБ (щорічний приріст 36%), у 2016 році цей показник склав 286 ексабайт (ЕБ).
Крім того, на великі дані до зазначеного терміну припадатиме 30% всіх даних, що зберігаються в ЦОД (2016 г. – 18%), а обсяг даних, збережених на пристроях, у 4,5 рази перевищить обсяг даних в ЦОД і досягне 5,9 ЗБ.
«Завдяки розвитку Інтернету речей загальний річний обсяг згенерованих різними пристроями (і не обов'язково при цьому збережений) даних до 2021 р досягне 847 ЗБ (2016 г. – 218 ЗБ). Обсяг згенерованих даних перевищує обсяг збережених на два порядки», – повідомляє компанія.
Так, «Глобальний індекс розвитку хмарних технологій за 2016-2021 рр.» розроблений компанією Cisco для оцінки темпів і тенденцій зростання глобального трафіку в центрах обробки даних і хмарах.