Транзит газу територією України до ЄС збільшився на початку березня на 30%

Порівняно з аналогічним показником минулого року

Фото: Уніан

Транзит російського природного газу через територію України на початку березня 2018 року збільшився на 30% проти початка березня минулого року, повідомляє «Укртрансгаз» на своїй сторінці у Facebook.

«Незважаючи на провокації Газпрому, ми надійно забезпечуємо транзит газу до країн ЄС, який зріс аж на 30% порівняно з початком березня в минулому році», – йдеться в повідомленні.

У компанії також зазначають, що у зв’язку зі значним потеплінням зменшується добове споживання газу в Україні, а запасів газу в газосховищах достатньо, щоб комфортно завершити опалювальний сезон 2017–2018.

«Станом на сьогоднішній ранок обсяг газу в ПСГ(підземних сховищах газу. – Mind) становить 9,23 млрд кубометрів, що на 1 млрд, або на 12% більше ніж на цю дату торік», – повідомив «Укртрансгаз».

Нагадаємо: за даними компанії запаси природного газу в українських ПСГ у період з 24 лютого по 3 березня скоротилися на 7,5%, або на 783 млн кубічних метрів, зокрема 3 березня зі сховищ було відібрано 112,62 млн куб. м газу.

Загалом за згаданий період запаси газу в ПСГ скоротилися до 9,642 млрд куб. м з 10,425 млрд куб. м.

Як писав Mind, під час п'ятиденної газової кризи, яка відбувалася в Україні з 2 березня і закінчилась 6 березня 2018 року (з 7 березня відновлено штатний режим роботи газотранспортної системи України), «Нафтогаз» терміново підписав угоду про постачання газу в Україну з польською PGNiG.

Зазначені події відбулися внаслідок оприлюднення рішення російського «Газпрому» щодо розірвання газових домовленостей із українським «Нафтогазом», прийнятого російським постачальником після отримання рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь. «Газпром» подав апеляцію на зазначене рішення Стокгольму.

Більше про конфлікт, який виник після рішення арбітражу, і його наслідки читайте в матеріалі Mind «Охолоджена ейфорія: що буде після перемоги «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS