«Газпром» оголосив, що розриває всі контракти з «Нафтогазом» і перестає постачати газ

«Газпром» оголосив, що розриває всі контракти з «Нафтогазом» і перестає постачати газ

Аргументом стало те, що для «Газпрому» ці поставки економічно недоцільні й невигідні

«Газпром» оголосив, що розриває всі контракти з «Нафтогазом» і перестає постачати газ
фото Shutterstock

«Газпром» після рішення Cтокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про те, що ініціює розірвання контрактів на поставку і транзит газу з НАК «Нафтогаз України», повідомляє Інтерфакс.

«Газпром» змушений негайно почати процедуру розірвання контрактів з НАК «Нафтогаз України» на поставку і транзит газу в Стокгольмському арбітражі», – заявив глава правління «Газпрому» Олексій Міллер журналістам.

«Стокгольмський арбітраж, керуючись подвійними стандартами, прийняв асиметричне рішення щодо контрактів на поставку і транзит газу з НАК «Нафтогаз України». Таким чином, рішення арбітражу суттєво порушило баланс інтересів сторін за даними контрактами», – сказав він.

«Арбітри аргументували своє рішення різким погіршенням стану української економіки. Ми категорично проти того, щоб за наш рахунок вирішувалися економічні проблеми України. В такій ситуації продовження дії контрактів для «Газпрому» є економічно недоцільним і невигідним», – зазначив Міллер.

Заступник глави «Газпрому» Олександр Медведєв заявив, що на сьогодні не узгоджена додаткова угода до діючого контракту з НАК «Нафтогаз України» на поставку газу, тому «Газпром» отримав і повернув назад «Нафтогазу» передоплату за березень.

«У цій ситуації ми, діючи в сумлінному ключі, повернули в повному обсязі суму, що надійшла від «Нафтогазу України». Очевидно, що поставки газу з 1 березня для «Нафтогазу» здійснюватися не будуть», – сказав Медведєв.

Нагадаємо: «Нафтогаз» виграв суперечку з «Газпромом»: за результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» має сплатити $2,56 млрд на користь «Нафтогазу».

Глава «Нафтогазу» Коболєв запропонував знизити температуру в оселях, аби Путін не реалізував план «газового шантажу».

Більше про конфлікт, який виник після рішення арбітражу, і його наслідки читайте в матеріалі Mind «Охолоджена ейфорія: що буде після перемоги «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті