Останній пост-попередження Стівена Хокінга на Reddit про загрозу для людства став вірусним

Вчений перед смертю прогнозував, що в майбутньому очікується конфлікт між людьми та роботами

Поштова марка на честь Стівена Хокінга
Фото Glazier Design / facebook.com/glazierdesign/

Відомий фізик Стівен Хокінг, який помер у вівторок, 14 березня, залишив людству послання про небезпеку, яка чекає його в майбутньому, пише MarketWatch.

У своєму повідомленні на новинно-розважальному ресурсі Reddit Хокінг написав, що найбільші проблеми для людей виникнуть не через астероїд, не через глобальне потепління, а в зв’язку зі зростанням нерівності через неконтрольоване засилля розумних роботів.

«Штучний інтелект (АІ) у майбутньому очевидно розробить прагнення до самозахисту і виживання, і для досягнення цієї мети він буде використовувати всі можливі способи: не виключено, що АІ одного дня почне відбирати ресурси для існування у людей, і це може спричинити неабиякі проблеми», – написав Хокінг на форумі Ask Me Anything («Спитай мене все, що хочеш») порталу Reddit.

Вирішення для цих проблем Хокінг бачив досить своєрідне: зосередитися на підкоренні космосу і незабаром покинути планету.

Прогнози Стівена Хокінга підкріплюються невмолимими цифрами, які свідчать, що роботи й штучний інтелект все частіше займають робочі місця людей. Дослідження Глобального інституту McKinsey, яке тривало 8 місяців, визначило, що близько 800 млн людей по всьому світу, в тому числі третина робочої сили в США, до 2030 року втратять свої робочі місця через автоматизацію.

Останній пост-попередження Стівена Хокінга на Reddit про загрозу для людства став вірусним
Web Summit – 2017
скрін з відео

Однак Хокінг не був противником роботів, він наголошував, що АІ може запропонувати нові рішення проблем, що існують.

«Якщо машини будуть виробляти все, що нам необхідно, то результат буде залежати від того, як розподіляються блага, – писав він. – Кожен може насолоджуватися життям у розкоші, якщо ресурси, вироблені машинами, будуть розподілятися порівну. Однак, якщо власники машин будуть лобіювати накопичення багатства в окремих руках, більшість людей виявиться нещасними», – зазначав Хокінг.

Цей напрямок у філософії вже отримав назву automated luxury communism (комунізм автоматизованої розкоші), згідно з яким всю роботу виконуватимуть машини, виробленої продукції буде вдосталь, а робочий тиждень для людей скортиться – таким чином, доведеться шукати нові способи проведення вільного часу.

Людям залишиться певна мінімальна робота, наприклад, контроль за якістю.

В якості прикладу наводиться позиція сервісу таксі Uber: хоча в компанії працюють сотні тисяч водіїв, компанія планує замінити їх до 2030 року на самокеровані автомобілі з автопілотом.

Хокінг вважав, що модель автоматизованого комунізму недієздатна на практиці. «Швидше за все нас чекає другий варіант – коли технології призведуть до зростання нерівності», – зазначав він.

Нагадаємо, Стівен Хокінг помер 14 березня у своєму дому в Кембриджі (Лондон) на 76 році життя.

Більше про життя видатного вченого – у матеріалі Mind «Поза часом: коротка історія життя Стівена Хокінга».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS