Помер найвидатніший фізик сучасності Стівен Хокінг

Помер найвидатніший фізик сучасності Стівен Хокінг

«Всесвіт не був би таким важливим місцем, якби в ньому не жили всі, кого ми любимо», – говорив учений.

Помер найвидатніший фізик сучасності Стівен Хокінг
фото Discovery Channel

Стівен Хокінг, відомий британський фізик і вчений з дослідження чорних дір, мирно помер у віці 76 років у своєму домі у Кембриджі, Англія, вранці в середу. Про це представник його сімʼї повідомив е-мейлом виданню Bloomberg.

Головна заслуга Хокінга, безперечно, в тому, що він наблизив фізику до розуміння широкою аудиторією за допомогою своєї книги «Коротка історія часу», яка стала одним з найбільших бестселерів усіх часів. Її було опубліковано в 1988 році, і відтоді перекладено 40 мовами світу. На сьогодні продано 10 млн екземплярів книги.

«Ми глибоко засмучені, що наш дорогий батько відійшов сьогодні у вічність, – повідомили в заяві діти Хокінга Люсі, Роберт і Тім. – Він був великим ученим і незвичайною людиною, чия робота і відкриття житимуть багато років. Його мужність і наполегливість у поєднанні з його гострим розумом і гумором надихали людей по всьому світу. Одного разу він сказав: «Всесвіт не був би таким важливим місцем, якби він не був домом для людей, яких ви любите». Ми завжди сумуватимемо за ним».

Стівен Хокінг народився 8 січня 1942 року в Оксфорді. У 1963 році в нього діагностували бічний аміотрофічний склероз, через що розвинувся параліч. Після проведеної трахеостомії він перестав говорити самостійно, але з часом розробив програмний комплекс, який дозволив йому переміщатися на інвалідному візку і дав можливість спілкуватися за допомогою знаменитого роботизованого голосу.

Як зазначає Bloomberg, Хокінг став людиною, яка прожила найдовше часу з подібним діагнозом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті