На початку лютого Mind повідомляв про розробку українських ІТ-експертів – PatentBot від юркомпанії Juscutum. Програма-бот за перші місяці своєї роботи зареєструвала не одну сотню торгових марок і відправила понад 1 млн повідомлень. За допомогою PatentBot можна перевірити, чи вільна ваша торгова марка, а потім заповнити необхідні для реєстрації дані та оплатити послугу. Основна перевага бота – це те, що весь процес пошуку і реєстрації торгової марки відбувається в месенджері Facebook і займає 10-15 хвилин.
19 квітня бот-реєстратор торгових марок PatentBot оголосив про початок роботи в країнах Євросоюзу. Тепер перевірити, чи вільне ім'я, і подати на реєстрацію торгової марки можна в режимі 24/7 в усіх 28-ми країнах ЄС, повідомляється в прес-релізі компанії Juscutum.
«Старт роботи в країнах ЄС був для нас стратегічним завданням, особливо зважаючи на те, що Україна рухається в Європу. Тепер подання заявки на реєстрацію торгової марки онлайн протягом 5-7 хвилин доступно в 30-ти країнах, враховуючи ще Україну і США. Це величезний крок вперед і для нас, і для бізнесу. Реєстрація торгової марки тепер доступна практично в будь-якій точці світу», – розповіла СЕО PatentBot Наталія Владімірова.
Поки що PatentBot спілкується з користувачами 3-ма мовами: українською, російською та англійською, однак з 26 квітня кількість мов розшириться.
Вартість реєстрації складе 299 євро, не враховуючи державне мито. Це в 4 рази дешевше за аналогічну послугу, яку в ЄС здійснює фахівець-людина, наголосив керуючий директор PatentBot Валентин Пивоваров.
В середньому в Євросоюзі реєструється 135 000 торгових марок в рік (для порівняння в Україні ця цифра становить 30 000). Далі команда планує вийти на ринок Китаю.
На український ринок PatentBot вийшов у липні 2017 року і на даний момент займає 7% ринку. У грудні 2017 року сервіс почав працювати в США. За результатами перших 9 місяців роботи бот подав понад 500 заявок на реєстрацію торгових марок в Україні та в США, перевірив понад 21 000 торгових марок, а також відправив більше 1 000 000 повідомлень.
У січні 2018 року PatentBot був визнаний Ботом року за версією американської платформи ProductHunt.