Великобританія поставила незвичайний рекорд – країна 76 годин обходилася без електроенергії, видобутої з вугільних електростанцій. Таке сталося вперше з 1880-х років, заявили в енергокомпанії National Grid UK. Про це пише Technoblog з посиланням на Clean Technica.
Таким чином Англія, Шотландія і Уельс (без Північної Ірландії) більш ніж три доби жили без вугілля – надзвичайно значимий результат для країни, енергетика якої більше століття базувалася на вугіллі.
В останні роки Великобританія неухильно скорочує кількість своїх вугільних електростанцій, що призвело до різкого скорочення видобутку вугілля. Країна має намір закрити останню вугільну ТЕС в 2025 році.
В якості альтернативи розглядається не лише газ. Великобританія продовжує залишатися лідером у світі щодо впровадження відновлюваних джерел енергії. Згідно з даними RenewableUK, наземні вітряні станції Великобританії виробляють понад 9 ГВт, морські – близько 6 ГВт.
Кілька проектів ще перебувають в процесі реалізації. Так, влада дозволила компанії ScottishPower Renewables, «дочці» іспанського енергетичного концерну Iberdrola, побудувати вітрову електростанцію на британському шельфі. Цей вітропарк в морі буде складатися з 172 величезних вітряних турбін. З їх допомогою вироблятиметься електроенергія, якої вистачить для забезпечення електрикою приблизно 1 мільйона домогосподарств.
Між тим Шотландія взагалі здатна забезпечити себе електроенергією за допомогою одних тільки вітряків. Так, 2 жовтня минулого року був зафіксований рекорд: шотландські вітротурбіни виробили 86 тис 467 МВт/год енергії для національної електромережі, тоді як загальне споживання електрики в той день по країні склало 41 тис 866 МВт/год – і для промисловості, і для приватних будинків.
Нагадаємо, рівно рік тому Британія оголосила про свій рекорд – цілий день без вугілля. За цей рік їй вдалося втричі перевершити власний рекорд.
Як повідомлялося, у Фінляндії також хочуть відмовитися від вугілля вже до 2025 року.