У Фінляндії хочуть відмовитися від вугілля вже до 2025 року

У Фінляндії хочуть відмовитися від вугілля вже до 2025 року

В уряді пропонують замість цього перейти на дешевший і екологічно безпечніший природний газ

У Фінляндії хочуть відмовитися від вугілля вже до 2025 року
фото Shutterstock

Фінляндія може відмовитися від використання вугілля заради видобутку електроенергії вже до 2025 року, повідомив міністр навколишнього середовища, енергетики і житлового будівництва Кіммо Тіілікайнен, передає видання YLE News.

Уряд планує з'ясувати, чи можна припинити використання вугілля в країні вже в 2025 році, повідомив міністр. Досі енергетична стратегія Фінляндії передбачала, що країна відмовиться від вугілля до 2030 року. За словами Тіілікайнена, замінить вугілля природний газ, який дає на 60% менше викидів в атмосферу, ніж вугілля.

«Уже в 2019 році нам потрібно таким чином змінити оподаткування в енергетиці, щоб конкурентоздатність газу покращилася порівняно з кам'яним вугіллям», – зазначив міністр.

Вугілля досі широко використовується для опалення будинків у великих містах південної та західної Фінляндії, таких як Гельсінкі, Еспоо, Вантаа і Лахті.

Однією з причин, чому в уряді заговорили про швидшу відмову від вугілля, ніж планувалося, стало підвищення рівня шкідливих викидів в атмосферу в результаті спалювання вугілля. За 2016 рік рівень викидів зріс на 6%.

В Асоціації енергопромисловості Фінляндії прагнення уряду не поділяють, вважаючи прискорення відмови від вугілля «дорогим і непотрібним» заходом. На думку виконавчого директора організації Юккі Лескеля, що повна заборона тільки підвищить споживчі ціни і матиме непередбачені наслідки для енергетичних ринків країни.

Асоціація також стверджує, що відмова від вугілля всього за 7 років є неможливою без гарантії великих компенсацій муніципальним виробникам енергії.

Раніше повідомлялося, що у Великобританії занепадає вугільна галузь і закриваються шахти. Тільки за останній рік закрилися три найбільші заводи, а виробництво на вугільних електростанціях упало на 66%.

А польський уряд, зважаючи на те, що 16 із 20 найбільш забруднених міст Євросоюзу знаходяться у Польщі, розгорнув широку кампанію в ЗМІ проти спалювання сміття та вугілля.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло