Цілий день без вугілля: Великобританія встановлює новий рекорд

Цілий день без вугілля: Великобританія встановлює новий рекорд

21 квітня оголошено в країні днем, «вільним від вугілля»

Цілий день без вугілля: Великобританія встановлює новий рекорд
фото з відкритих джерел

Великобританія проведе сьогодні, 21 квітня, перший робочий день у межах всієї країни, без використання вугілля, відповідно до заяви National Grid («Національної мережі»), Британської енергетичної й газової компанії. Про це повідомляє The Guardian.

Операційний центр енергокомпанії написав у Twitter про досягнення чергового рубежу в п’ятницю, коли без вугілля буде проведено 24 години ─ це вперше з початку промислової революції.

У травні 2016 році був подібний, але коротший проміжок часу ─ 19 годин, коли країна не спалювала вугілля, замінюючи його газом та відновлювальними джерелами енергії (вітровою та сонячною).

Речник National Grid стверджує, що нові рекорди свідчать про прийдешні зміни, коли «дні без вугілля» відзначатимуться все частіше, а шкідливе для екології вугілля поступово стане «вчорашнім днем».

Вже минулого року вугілля забезпечувало в Британії лише 9% від загальної кількості виробленої електроенергії, тоді як ще в попередньому 2015-му ─ 23%.

Останню теплоелектростанцію Великобританії буде закрито в 2025 році в рамках урядового плану поетапної відмови від викопного палива для виконання своїх зобов'язань в питанні зміни клімату.

Ханна Мартін, глава енергетичного відділу «Грінпіс» у Великобританії, наголошує, що цей перший день без вугілля ─ вододіл в енергетичному переході.

«Десять років тому такий день був би немислимим. А ще через 10 років наша енергетична система радикально трансформується знову», ─ зазначає вона.

Як писав раніше Mind, музей, присвячений вуглевидобувній промисловості у місті Бенхам, Кентуккі, переходить на сонячну енергію, щоб заощадити гроші.

Нагадаємо, Apple та її постачальники переходять на сонячну енергію. Крім екологічних переваг це незабаром принесе компанії економічну вигоду.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло