Рада прийняла за основу законопроект щодо унормування розпорядження землями колективної власності

Та використання землі під захисними насадженнями на праві оренди без проведення земельних торгів

Фото: Shutterstock

Рада прийняла за основу допрацьований законопроект, яким передбачено надання органам місцевого самоврядування права тимчасового розпорядження землями колективної власності шляхом передачі їх в оренду до моменту державної реєстрації права власності на них.

За прийняття відповідного законопроекту № 6049-д за основу проголосували 251 народний депутат у вівторок.

«Доопрацьованим законопроектом пропонується комплексне вирішення питання використання масивів земель сільськогосподарського призначення та низки пов’язаних з цим проблем. Проект пропонує більш дієвий альтернативний механізм вирішення питання оптимізації землекористування в межах масиву, запобігання рейдерству, усунення «шахматки» та сприяння розвитку зрошення», – йдеться у поясненні до документу.

Так, законопроектом передбачено надання орендарям земельних ділянок, розташованих у масиві, право надавати їх у суборенду орендарю іншої земельної ділянки у тому ж масиві, без погодження з орендодавцем, залишаючись відповідальним за виконання договору оренди.

Також передбачене надання права землекористувачам, які використовують значну частину земель масиву, на одержання в оренду земель під польовими дорогами, і зобв’язати їх встановлювати земельні сервітути для доступу до інших земельних ділянок масиву.

Крім того, законопроект передбачає можливість для фізичних та юридичних осіб використовувати земельні ділянки під лісосмугами та іншими захисними насадженнями на праві оренди, право на яке буде набуватись без проведення земельних торгів.

Нагадаємо, Рада прийняла за основу законопроект щодо скасування безоплатної приватизації земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства та запровадження їх передачі на аукціонах для створення та розвитку сімейних фермерських господарств на умовах оренди з правом подальшого викупу.

Як писав Mind, 8 українських «фермерів» зареєстрували право власності майже на 0,5 млн га землі. Кожному з цих власників належить не менш ніж по 62 000 га. Водночас, решта землі, майже 3 млн га, знаходяться в користуванні і власності майже у 45 000 фермерів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS