Рада прийняла за основу законопроект про скасування безоплатної приватизації землі сільськогосподарського призначення

Рада прийняла за основу законопроект про скасування безоплатної приватизації землі сільськогосподарського призначення

Та запровадження її передачі в оренду для створення сімейних фермерських господарств з правом подальшого викупу

Рада прийняла за основу законопроект про скасування безоплатної приватизації землі сільськогосподарського призначення
Фото: УНІАН

Верховна Рада прийняла за основу законопроект щодо скасування безоплатної приватизації земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства та запровадження їх передачі на аукціонах для створення та розвитку сімейних фермерських господарств на умовах оренди з правом подальшого викупу.

За відповідні зміни до Земельного кодексу, запропоновані законопроектом №7060, проголосували 230 народних обранців.

«Існуючі у чинному законодавстві норми щодо можливості громадян безоплатно одержати в приватну власність земельні ділянки із земель державної та комунальної власності сьогодні перетворилися на корупційний механізм розбазарювання публічних земель», – пояснюють автори документу.

Водночас законопроектом запропоновано запровадити квазіаукціони з передачі громадянам України до 5 га землі для створення та розвитку сімейних фермерських господарств на умовах оренди з правом подальшого викупу земельної ділянки або її частини із розстроченням платежу до 20 років.

Крім того, після завершення терміну оренди пропонується надати право громадянам України, зокрема, безоплатно отримати у власність відповідну земельну ділянку або її частину в розмірі, що не перевищує 2 га.

Також, пропонується запровадити 7-річну заборону на відчуження земельних ділянок, які одержані громадянами в порядку безоплатної приватизації, передачу їх у користування третім особам, зміну їх цільового призначення.

«Саме такий механізм забезпечить розвиток сімейного фермерства, орієнтованого на органічне землеробство, нішові культури, тваринництво, овочівництво, садівництво, виноградарство, не допустивши при цьому втрат місцевих бюджетів», – йдеться в поясненні до документу.

Право безоплатної приватизації земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства пропонується залишити працівникам соціальної сфери, які працюють у сільській місцевості, ветеранам війни.

Нагадаємо: наприкінці минулого року Верховна Рада відтермінувала на рік – до 1 січня 2019 року – зняття мораторію на продаж сільськогосподарської землі. 

Пізніше Конституційний суд України відмовив у відкритті справи за поданням 55 народних депутатів про скасування земельного мораторію. 

Зі свого боку на початку лютого 2018 року прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив про початок передачі сільськогосподарської землі поза межами міст об’єднаним територіальним громадам (ОТГ).

Як писав Mind, 8 українських «фермерів» зареєстрували право власності майже на 0,5 млн га землі. Кожному з цих власників належить не менш ніж по 62 000 га. Водночас, решта землі, майже 3 млн га, знаходяться в користуванні і власності майже у 45 000 фермерів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло