Американці перевірять умови життя українських свиней

Та проконтролюють якість української свинини

Фото: Shutterstock

Аудит біобезпеки свиноферм та м’ясопереробних підприємств України, а також перевірку вітчизняних господарств за американською системою контролю якості свинини PQA Plus проведуть експерти-дорадники, професори Університету Пердью (Purdue University, штат Індіана) повідомляє прес-служба Асоціації «Свинарі України».

Як зазначається, експерти завітали в Україну в рамках співпраці Асоціації «Свинарі України» та Міністерства сільського господарства США.

У асоціації пояснили, що в Україні відповідної системи немає, тому й запросили фахівців із США, – «оскільки шукаємо механізми популяризації вітчизняного продукту». «Наша мета – щоб споживач був упевнений, що вироблена в Україні свинина – якісна, і надавав перевагу їй», – йдеться в повідомленні прес-служби асоціації.

За результатами тестування програми в Україні є ідея створити онлайн-опитувальник, щоб кожен виробник зміг швидко оцінити рівень біобезпеки свого господарства.

«Мета програми – довести, що продукція харчування, яка потрапляє на полиці магазинів, – якісна та безпечна на всіх етапах виробництва, зокрема й первинного. Відтак, вирощування свиней має відповідати принципам біобезпеки та благополуччя тварин», – повідомили у Асоціації.

Для реалізації програми PQA Plus, що орієнтована на споживачів, була розроблена низка опитувальників. Програма стартувала цього понеділка і триватиме впродовж 2-х тижнів. Експерти вже відвідали господарства в Чернігівській області.

PQA Plus (Pork Quality Assurance® Plus) – освітня та сертифікаційна програма контролю якості свинини. Вона охоплює спектр питань, пов’язаних із безпекою харчових продуктів, благополуччям тварин, захистом навколишнього середовища та безпекою працівників. Заснована в США в 1989 році. Спектр дії програми розширили у 2007році.

Про те, що потрібно враховувати компаніям, які бажають вивести свою продукцію на зовнішні ринки, читайте в матеріалі Mind «Експортні стратегії: як українському бізнесу підкорити зарубіжного споживача».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS