Банківський сектор протягом січня-березня 2018 року отримав чистий прибуток 8,7 млрд грн, що у 2,7 рази вище до показників за цей період минулого року, і пояснюється значним скорочення відрахувань до резервів, яке склало 1,1 млрд грн проти 8,1 млрд грн у І кварталі 2017 року.
Про це йдеться в огляді банківського сектору за травень 2018 року, розміщеному на сайті Національного банку (НБУ).
Як зазначає регулятор, у І кварталі банківський сектор працював у сприятливих макроекономічних умовах.
«Більшість банків очікує зростання кредитування бізнесу. Вартість фондування перестала знижуватися, до кінця року її суттєвих змін не очікується. Прибутковість банківського сектору зростає», – повідомляє НБУ.
Так, операційний дохід сектору зріс на 6% р/р, тоді як операційні витрати – на 25,2%. В результаті операційний прибуток до формування резервів знизився на 13,3% р/р до 10,8 млрд грн. Зниження власного капіталу у зв’язку із переходом на стандарт МСФЗ 9 значною мірою було компенсовано прибутком банківського сектору у І кварталі.
Крім того, з початку року регулятивний капітал банківського сектору збільшився на 7,6 млрд грн, або на 6,2%.
Водночас, у І кварталі зобов’язання банків скоротилися на 3,1% до 1 136 млрд грн унаслідок сезонного відпливу коштів підприємств та ефекту укріплення гривні. Єдина складова, що зростала – кошти бюджетів, зазначає регулятор.
Також, у І кварталі кошти бізнесу в банках скоротилися на 4,8%. Приріст коштів юридичних осіб у гривні зафіксовано лише в державних банках (крім Приватбанку) – на 3,6%, а в іноземній валюті – у приватних банках та Приватбанку (+6,7% та +1,3% у дол. еквіваленті відповідно).
Водночас, гривневі депозити фізичних осіб зростали в усіх групах банків у січні-березні 2018 року і найбільш динамічно – у Приватбанку та приватних банках (+4,9% та +3,9% відповідно). Валютні кошти населення зростали в державних та приватних банках.
Нагадаємо, банківський сектор за 2017 рік отримав збиток 24,4 млрд грн, здебільшого через значні відрахування до резервів ПриватБанком.
Про те як почувалися фінустанови в І кварталі 2018 року, читайте в оновленому рейтингу банків Mind.