Банківський сектор у 2017 році отримав збиток 24,4 млрд грн

Банківський сектор у 2017 році отримав збиток 24,4 млрд грн

Здебільшого через значні відрахування до резервів ПриватБанком

Банківський сектор за 2017 рік сектор отримав збиток 24,4 млрд грн, здебільшого через значні відрахування до резервів ПриватБанком, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Про це йдеться в «Огляді банківського сектору» за лютий 2018 року, розміщеному на сайті Національного банку (НБУ).

Так, повідомляється, що збиток переважно сформували ПриватБанк і два банки з російським капіталом.

Водночас в цілому в 2017 році кількість збиткових фінустанов скоротилася до 18 з 33 за підсумками 2016 року, в тому числі таких, які мають операційний збиток до відрахувань у резерви, – до 14 з 23.

Кількість платоспроможних банків за минулий рік скоротилася до 82 з 96.

Як повідомляє агенство з посиланням на директора департаменту фінансової стабільності НБУ Віталія Ваврищука, операційний прибуток банків до формування резервів зрос на 8%, але збільшення відрахувань до резервів в ІV кварталі призвело до збитку банківського сектора.

Так, за його оцінкою, в 2018 році банківський сектор повернеться до прибуткової діяльності.

«Наші очікування на 2018 рік. На нашу думку, банківський сектор повертається до прибуткової діяльності. Ми очікуємо як збільшення операційних доходів банків, так і суттєвого зменшення відрахувань до резервів. Всі ж більшість банків намагалося залишити свої проблеми в минулому році. Вони відбили реальну якість кредитного портфеля, сформувавши під нього відповідні резерви для того, щоб почати 2018 рік з нового аркуша і показувати прибуткову діяльність», – сказав Ваврищук.

Крім того, він також повідомив, що в даний час рівень покриття проблемних кредитів резервами становить близько 85%.

«Ми вважаємо, що на сьогодні рівень покриття резервами непрацюючих кредитів є адекватним, він становить близько 85%. На нашу думку, цей показник виросте і в подальшому протягом першого кварталу 2018 року, коли банки перейдуть на новий стандарт МСФЗ 9. Це призведе до поліпшенню показника покриття кредитів резервами», – додав директор департаменту фінансової стабільності НБУ.

Про те, як відчував себе банківський сектор у минулому році, читайте в оновленому рейтингу банків Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті