Забудовники можуть не розглядати можливість реконструкціъ старих будинків через невигідність. Про це в коментарі Mind повідомила директор з маркетингу та продажів житлового комплексу бізнес-класу RiverStone Ангеліна Деревльова.
«Це має економічний сенс, якщо займатися реконструкцією кварталу. Тоді вартість мереж, реконструкції доріг, будівництва соціально-побутової інфраструктури буде рівномірно розподілена на весь проект. Перекладати ж мережі для одного будинку – занадто дороге задоволення», – наголошує вона.
Разом з цим, реконструкції будинків в непридатному для житла стані перешкоджає ще ряд суттєвих факторів. Про них розповіли у відповідь на запит редакції в Департаменті економіки та інвестицій КМДА.
Згідно з повідомленням, до чинників, що перешкоджають ефективному залученню iнвестицiйних pecypciв належать зокрема:
Нагадаймо: з 1 січня 2018 року в переліку аварійних, старих та непридатних для проживання зафіксовано 106 будівель: 89 старих, 3 аварійних і 14 непридатних для житла. Торік цей показник складав 99 будинків.
Згідно з законом, органи місцевого самоврядування вибирають інвестора-забудовника для виконання програми реконструкції кварталів застарілого житлового фонду через конкурс. Далі з ним укладається договір на проведення реконструкції та заміну нежитлового та житлового фондів.
У КМДА повідомили, що з метою проведення iнвестицiйних конкурсів розпорядженням виконавчого органу КМДА вiд 22.10.2007 створено постiйно дiючу конкурсну комiсiю по залученню інвесторів до фiнансування будiвництва, реконструкцii, реставрацii та ін. об'ектiв житлового та нежитлового призначення.
Так, комiсiя в рамках пiдготовки та проведення iнвестицiйного конкурсу на 4 засiданнях приймае рiшення про: включення проектy до перелiку об'ектiв, якi потребують залучення iнвестицiй, затвердження умов залучення інвестора, розкриття конкурсних пропозицій та визначення переможців.
Раніше повідомлялось, що будувати в Україні стало дорожче майже на чверть.