Захворіло у світі
18,288,573
Померло у світі
693,805
Вилікувалось у світі
10,913,524
Захворіло в Україні
74,219
Померло в Україні
1,764
Вилікувалось в Україні
40,613
Будувати в Україні стало дорожче майже на чверть

Будувати в Україні стало дорожче майже на чверть

Найбільше подорожчало будівництво інженерних споруд – на 28,1% і нежитлових будівель – на 23,8%

Будувати в Україні стало дорожче майже на чверть
Фото: Shutterstock

З початку року ціни на будівельно-монтажні роботи зросли на 23,4% в порівнянні з минулорічними показниками. Про це з посиланням на дані Держстату повідомляють аналітики Pro-Consulting.

Згідно з повідомленням, найбільше подорожчало будівництво інженерних споруд – на 28,1% і нежитлових будівель – на 23,8%. 

Для відображення цієї тенденції аналітики розглянули ринок цементу: в ООН його розглядають як один із показників рівня економічного розвитку країни. Україна виробляє 213 кг цементу на душу населення. Це є найнижчим показником Європи. Обсяг ввезення товару перевищив показники за попередні чотири роки, що позначилося на збільшенні вартості будівництва.

«Економіка країни в цілому стабілізується, будівництво збільшується. А поштовхом для будівництва на місцях стала реформа децентралізації і зростання конкуренції, завдяки приватним українським і міжнародним компаніям на тендерах», – йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України збирається оновити державні будівельні норми і ввести максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки в залежності від поверховості.  

Більше про особливості містобудівного законодавста читайте в матеріалі Mind: «Ілюзія боротьби: чому нові обмеження забудови територій не зможуть навести лад на ринку».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті