Обсяг інвестиційних угод на російському ринку комерційної нерухомості у другому кварталі впав на 63% порівняно з цим же періодом попереднього року, повідомляє Reuters. Причиною зниження цікавості до інвестицій в російський бізнес стало розширення санкцій США і зниження рубля, йдеться в звіті міжнародного консультанта JLL.
У другому кварталі обсяг інвестиційних угод склав усього близько $0,5 млрд проти $1,4 млрд минулого року, однак в другому півріччі інвестиційна активність може зрости, сказано в звіті.
«Хоча макроекономічний фон в цілому сприятливий, інвестиційний ринок нерухомості в другому кварталі опинився під тиском геополітичних факторів: розширення санкцій США щодо Росії в квітні стало причиною девальвації рубля на 7-10% і подальшої підвищеної волатильності валюти і ринку», – зазначила керівник відділу досліджень компанії JLL в Росії і СНД Олеся Дзюба.
За її словами, з цих причин у другому кварталі не закрилися деякі інвестиційні угоди.
США оголосили про додаткові санкції проти російських бізнесменів і чиновників 11 червня.
Нагадаємо, 6 квітня Мінфін США у відповідь на «різноманітну зловмисну діяльність Росії» ввів санкції проти 38 російських компаній, бізнесменів і політиків.
При цьому російські доларові мільярдери, наближені до Путіна, через санкції за лічені дні втратили понад $16 млрд.
Як повідомлялося, швейцарські банки заблокували понад $1 млрд на рахунках російського олігарха Вексельберга.
Зазначалося, що Україна ввела додаткові санкції проти російських компаній та фізосіб, ці заходи симетричні американським санкціям.
Нагадаємо, іноземні компанії вимагають при укладанні договорів з росіянами, щоб у тексті угоди була можливість розірвати догові в односторонньому порядку, якщо виявиться, що їх російський партнер у «зоні ризику».