mind
Російські доларові мільярдери через санкції за лічені дні втратили понад $16 млрд

Російські доларові мільярдери через санкції за лічені дні втратили понад $16 млрд

Найбільше постраждали Володимир Потанін, Вагіт Алекперов та Віктор Вексельберг

Російські доларові мільярдери через санкції за лічені дні втратили понад $16 млрд
Фото Shutterstock

Загальний чистий капітал найбагатших людей Росії впав на $16 млрд після введення Сполученими Штатами санкцій минулого тижня. Про це повідомляє Bloomberg.

Усі, крім одного з 27 російських магнатів, які входять до індексу Bloomberg Billionaire, втратили значні кошти. Найбільше постраждав Володимир Потанін, генеральний директор «Норільського нікеля», чиї статки зменшились на $2,25 млрд. Генеральний директор компанії «Лукойл» Вагіт Алекперов втратив $1,37 млрд, а власник компанії «Ренова» Віктор Вексельберг – $1,28 млрд.

Вексельберг став одним із семи російських магнатів, хто потрапив минулого тижня під санкції адміністрації Трампа у відповідь на російське втручання в американські вибори у 2016 році.

Олег Дерипаска, який також увійшов до чорного списку, втратив $905 млн. Під нові санкції потрапив холдинг En+, до ради директорів якого він входить, компанія «Русал», значна частка якого належить мільярдеру, а також шість інших компаній, пов’язаних з ним.

Нагадаємо: акції компанії «Русал» на Гонконгській фондовій біржі впали на 46,9%, а цінні папери En+  втратили 22,8% у перший день торгів після введення санкцій Мінфіном США. «Русал», на фоні падіння вартості акції, попередив, що санкції можуть призвести до технічних дефолтів з низки кредитних зобов’язань, а також негативно вплинуть на розвиток бізнесу.

Як повідомлялось, США ввели санкції проти 24 російських бізнесменів та чиновників із «кремлівського списку», які, на думку Мінфіну США, пов’язані з президентом РФ Владіміром Путіним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті