Швейцарські банки заблокували понад $1 млрд на рахунках російського олігарха Вексельберга

Швейцарські банки заблокували понад $1 млрд на рахунках російського олігарха Вексельберга

«Ренова» буде оскаржувати це рішення, оскільки заморожено рахунки у франках, а не в доларах

Швейцарські банки заблокували понад $1 млрд на рахунках російського олігарха Вексельберга
фото Бизнес FM

Швейцарські банки заблокували на особистих рахунках голови ради директорів групи компаній «Ренова» Віктора Вексельберга близько 1 млрд франків (близько $ 1,013 млрд) після введення проти нього американських санкцій. Про це пише Інтерфакс з посиланням на джерела Schweiz am Wochenende.

Відзначається, що замороженими виявилися не гроші «Ренови, а особисті рахунки мільярдера. Кошти заморожено не тільки в державних, а й у приватних банках Швейцарії, в тому числі в банку Julius Baer.

Оскільки обмеження накладені на рахунки у франках, а не в доларах, і, відповідно, це не можна вважати прямим наслідком попадання Вексельберга в «чорний список» Мінфіну США, «Ренова» заявила, що збирається судитися з банками, повідомляють джерела видання.

На початку квітня Мінфін США опублікував список санкцій, що включав 24 громадян та 14 компаній з Росії. Під нові обмеження, поряд з Вексельбергом, потрапили голова правління ВТБ Андрій Костін, співвласник En + Group Олег Дерипаска, глава «Газпрому» Олексій Міллер та ін.

Після введення санкцій громадянам США заборонено вести бізнес з юридичними і фізичними особами, включеними в санкційні списки. Як уточнили в Мінфіні США, під санкції можуть потрапити і негромадяни США, свідомо проводять транзакції в інтересах або від імені осіб, що потрапили під санкції.

Нагадаємо, російські доларові мільярдери через санкції за лічені дні втратили понад $16 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло