Іноземні компанії вимагають змінювати тексти договорів через «кремлівську доповідь»
Вони хочуть розривати договори в односторонньому порядку, якщо виявиться, що їх російський партнер у «зоні ризику»

Міжнародні корпорації намагаються внести в договори з росіянами «санкційні застереження» після того, як Мінфін США опублікував так звану кремлівську доповідь, повідомляє RNS з посиланням на представників російського бізнесу і юристів.
«Мені відома практика включення в договори санкційного застереження, тобто пункт про санкційні ризики. Сенс застереження полягає в тому, що сторона має право в односторонньому порядку розірвати договір, якщо дізнається, що контрагент вказаний у «кремлівській доповіді», – розповів партнер міжнародної юридичної фірми Dentons Артем Жаворонков.
За словами керуючого партнера Tomashevskaya & Partners Жанни Томашевської, компанії просять додати в договір запевнення, пов'язані з відсутністю в контрагента будь-яких санкційних ризиків. «Після «кремлівської доповіді» ми бачимо нову хвилю антисанкційних гарантій. Законодавство щодо санкцій непросте, і контрагенти не завжди готові розбиратися в деталях, тому вони можуть просити гарантій щодо того, що контрагент не перебуває в «кремлівському списку», – стверджує експерт.
Жаворонков уточнив, що, «як правило, включення такого пункту в договір вимагають іноземні компанії, що працюють на російському ринку, вони намагаються «перестрахуватися». «В першу чергу це європейські і американські компанії, особливо зі сфери IT-розробок, також з банківського та енергетичного секторів», – сказав юрист.
«Вводяться застереження, в тому числі передбачають можливість розірвання договору з таких підстав (включення в «кремлівську доповідь»), поки що не масово», – повідомило джерело на одному з промислових підприємств.
Як відомо, наприкінці січня 2018 року Мінфін США представив Конгресу «кремлівську доповідь», до якої увійшли 210 російських чиновників, глав держкомпаній і бізнесменів, проти яких можуть у майбутньому вводитися санкції. Доповідь також містить засекречену частину. Мінфін США підкреслював, що «кремлівська доповідь» не є санкційним списком, однак глава Мінфіну Стівен Мнучін пізніше сказав, що за публікацією доповіді підуть реальні санкції.
Нагадаємо: російські мільярдери, що входять до «кремлівської доповіді», вже відчули на собі негативні наслідки – ділові партнери відмовляються мати з ними справу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].