Австралія приєдналася до списку країн, які вживають заходів проти пластикових пакетів у супермаркетах. На касі магазину відтепер будуть платити тим покупцям, які прийдуть із власним пакетом чи полотняною сумкою, пише CNN.
На думку великих рітейлерів, це спонукатиме покупців використовувати пакети повторно.
Радикальні заходи почалися з того, що пластикові пакети зникли з продажу в супермаркетах. Однак це вилилося в численні скарги покупців, а в одному з магазинів покупець вчепився в горло касиру, роздратувавшись через відсутність пакетів.
Тому рітейлери вирішили згладити перехід і до 8 липня пропонуватимуть на касах безкоштовні полотняні сумки багаторазового використання, якими можна запастися на майбутнє.
Десятки країн вже ввели заборону або податки на одноразові поліетиленові пакети, включно з Великобританією, Францією, Китаєм і Нідерландами. Кенія ввела, напевно, найбільш жорсткі заходи: ті, хто порушує заборону на використання пластикових пакетів, можуть потрапити на 4 роки в тюрму або сплатити штраф до $39 000.
За оцінками експертів, 8 млн тонн пластику щорічно потрапляють в океани і річки. При такому темпі до 2050 року в океанах за обсягом буде більше пластику, ніж риби.
Нагадаємо, в рамках боротьби з пластиком McDonald’s заборонить у своїх ресторанах пластикові трубочки, їх буде замінено на паперові.
Також повідомлялося, що Британія планує заборонити використання пластикових соломинок, мішалок та вушних паличок.
А на Род-Айленді заборонили повітряні кульки, оскільки вони летять зовсім не в небо, а приводнюються в океані, становлячи загрозу для навколишнього середовища.