«Радості від них ніякої»: на Род-Айленді заборонили повітряні кульки
Це вже третє місто у приморському штаті, якому набридло виловлювати з води кольорове сміття

Повітряні кульки більше не будуть підніматися в небо у Нью-Шоремі – острівному містечку Род-Айленда (США). Міська влада цього тижня одноголосно прийняла рішення попрощатися з повітряними кульками назавжди, пише CNN.
«Ми занепокоєні величезною шкодою, яку приносять повітряні кульки довколишньому середовищу, зокрема дикій природі, про це є дуже багато інформації», – зазначив очільник міської ради Нью-Шорема Кеннет Лакосте.
Екологічні організації наголошують, що повітряні кульки часто приземляються в океані, і становлять загрозу для морських жителів та забруднюють узбережжя. Залишки надувних кульок плавають у воді навколо Нью-Шорема надто часто.
Місто прийняло рішення заборонити одноразові поліетиленові пакетики кілька місяців тому з тих же причин. Мер Лакосте сказав, що законопроект про повітряні кульки, по суті, є продовженням попереднього закону.
Хоча на острові немає магазинів, які б сильно залежали від продажів повітряних куль, є кілька місць, які використовують їх для вечірок чи святкувань.
Нове законодавство набуде чинності з понеділка, і той, хто його порушить, буде змушений заплатити штраф у $200.
Нью-Шорем приєднався до кількох інших міст у штаті Массачусетс, таких як Провінстаун і Нантакет, які вже заборонили повітряні кульки. В деяких штатах діють закони, які обмежують продаж шариків.

Громадська організація Balloons Blow, яка поширює інформацію про небезпеку повітряних куль, пропонує екологічно безпечні альтернативи повітряним кулькам на своєму сайті.
Наприклад, «танцюючі стрічки» на деревяних паличках, або колорові вітряки, які починають рухатися від зустрічного опору повітря – подібні іграшки спонукатимуть дитину рухатися і бігати, вважають дослідники.
Нагадаємо, Adidas продала 1 млн пар взуття, виготовлених зі сміття, виловленого в океані. Для взуття використовувався «океанічний» пластик та рибальські сіті.
А в Британії мережа супермаркетів повністю відмовиться від пластикової упаковки, тож продукція тепер буде упаковуватися в целюлозу і паперові пакети.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].