НБУ вилучив із сайту розділ «Оперативний стан міжбанківського валютного ринку України»

Ці дані дозволяли оперативно стежити за ситуацією на міжбанку: зростає курс гривні або знижується

Фото: Shutterstock

Національний банк вилучив з сайту розділ «Оперативний стан міжбанківського валютного ринку України», в якому в режимі онлайн кожну торгову сесію публікував інформацію про кількість укладених на міжбанку угод, їх обсяг в доларах США і середньозважений курс гривні до долара за підсумками цих угод, повідомляє FinClub.

Як зазначається, ці дані дозволяли оперативно стежити за ситуацією на міжбанку: зростає курс гривні або знижується.

Так, 31 липня НБУ оновлював цю таблицю, але вже 1 серпня вилучив її з сайту. Зник і файл з архівом міжбанківських угод.

Національний банк з 23 квітня 2015 року розміщував у таблиці «Оперативний стан міжбанківського валютного ринку України» інформацію про угоди як з продажу банками валюти на міжбанку, так і з її купівлі. І робив це «з метою підвищення прозорості визначення офіційного курсу гривні до долара США».

Інформація розміщувалася відповідно до даних Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку починаючи з 9:30 і оновлювалася кожні 30 хвилин до закриття торгової сесії.

Так, з 31 жовтня 2016 року за розрахунком середньозваженого курсу враховувалися угоди, укладені між банками та банками і НБУ (угоди між банками і клієнтами при розрахунку офіційного курсу не враховувалися, як і форвардні угоди і угоди на умовах СВОП).

Водночас з 1 серпня 2018 року НБУ кардинально переглянув формулу розрахунку офіційного курсу. Після чого і зникла таблиця оперативного стану міжбанку. НБУ повідомляє, що оперативні дані більше не публікуватиме відповідно до постанови № 79 від 19 липня.

Це сталося на тлі липневої девальвації, яку визнав НБУ.

Нагадаємо: Нацбанк назвав причини коливання курсу валют, серед яких активне проведення компаніями операцій з перерахування дивідендів за кордон та вихід нерезидентів з ОВДП. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS