Нацбанк назвав причини коливання курсу валют

Нацбанк назвав причини коливання курсу валют

Разом з цим сьогодні НБУ оголосив аукціон з продажу $50 млн

Нацбанк назвав причини коливання курсу валют
Фото: Shutterstock

Активне проведення компаніями операцій з перерахування дивідендів за кордон та вихід нерезидентів з ОВДП спричинили курсові коливання. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

Так, з початку липня з метою перерахування дивідендів за кордон було куплено майже $300 млн. Також обсяг ОВДП у портфелях нерезидентів скоротився майже на 1,3 млрд грн.

На курсову динаміку минулого тижня також впливали великі обсяги повернення ПДВ наприкінці місяця, що значно зменшує обсяг вільного продажу валюти, а також збільшення попиту на готівкову валюту, зокрема з боку тіньового аграрного сектору у зв’язку з початком сезону.

«З метою згладжування валютних коливань НБУ неодноразово виходив з валютними інтервенціями – з початку минулого тижня на ринку було продано $148 млн. Зокрема, сьогодні НБУ оголосив аукціон з продажу $50 млн, у ході якого було отримано заявок на купівлю на суму $46,7 млн. За результатами аукціону НБУ продав $28,1 млн за ціною відсікання 26,86 грн/$», – йдеться в повідомленні.

Разом з цим з початку липня НБУ купив на міжбанківському валютному ринку $99 млн та продав $163 млн. Чистий продаж валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку в липні становив близько $63 млн.

«Національний банк продовжує уважно слідкувати за станом валютного ринку, і в разі необхідності готовий і надалі згладжувати надмірні коливання шляхом проведення інтервенцій», – наголошує регулятор.

Більше про прогнози і тенденції курсів валют в Україні читайте в матеріалі Mind «Втеча інвесторів: чому гривня не обвалиться від масового продажу українських ОВДП «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло