Україна оскаржить обидва рішення СОТ у спорах з РФ

Україна вже подала апеляційні скарги на розгляд

Фото Shutterstock

Україна подала апеляцію на рішення комісії Світової організації торгівлі щодо спору з Росією про антидемпінгові заходи щодо імпорту нітрату амонію (аміачної селітри) (DS493) та щодо обмежень на поставки в РФ залізничних вагонів і стрілочних переводів, повідомляє Інтерфакс з посиланням на СОТ.

Як повідомлялося, група експертів СОТ рішенням від 20 липня частково задовольнила вимоги РФ у справі проти України щодо антидемпінгових заходів щодо імпорту нітрату амонію (аміачної селітри) (DS493), зокрема, встановила недотримання українською стороною вимог СОТ щодо застосування антидемпінгових заходів до групи компаній « ЄвроХім «(РФ).

Експерти СОТ також підтримали ряд ключових вимог Росії щодо проведення процедури розслідування.

Україна в 2008 році ввела антидемпінгові мита відносно російської аміачної селітри на рівні 11,91% терміном на п'ять років для всіх підприємств, за винятком ВАТ «Дорогобуж» і МХК «ЄвроХім» (обидва – РФ), для яких вони були визначені на рівні 9,76% і 10,78% відповідно.

Україна, в рамках проміжного перегляду антидемпінгових мит щодо аміачної селітри походженням з Росії, у 2014 році збільшила їх розмір втричі – з 11,91% до 36,03% і продовжила термін їх дії на п'ять років. При цьому розмір антидемпінгового мита щодо аміачної селітри виробництва ВАТ «Дорогобуж» збільшений з 9,76% до 20,51%. Для МХК «ЄвроХім» встановлено таке ж значення мит, що і для інших російських виробників – 36,03% (раніше було 10,78%).

Також Україна не погоджується з рішенням СОТ у рамках суперечки з РФ про постачання залізничного обладнання.

Експертна група порахувала, що докази не свідчать про те, що Росія робила заходи щодо обмеження імпорту продукції з України як в загальному, так і по відношенню до залізничного обладнання зокрема.

Україна подала позов до СОТ в жовтні 2015 року, вважаючи, що Росія з 2013 року необгрунтовано вводила обмеження на поставку українських вагонів, анулюючи відповідні сертифікати. На думку заявника, обмеження торкнулися продукції Крюківського вагонобудівного заводу, Дніпропетровського стрілочного заводу, «Азовзагальмаш» і Харківського машинобудівного заводу «ФЕД», у зв'язку з чим експорт з України товарів «групи 86» скоротився з $1,7 млрд в 2013 році до $51 млн в січні-липні 2015 року.

Представник Мінекономрозвитку РФ раніше пояснював, що обмеження були пов'язані з проблемами з сертифікацією української продукції. Позиція російської сторони полягає в тому, що РФ діє в повній відповідності з правилами СОТ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS