Україна програла в СОТ суперечку з Росією щодо залізничних вагонів
Експерти аргументували це тим, що оскільки в Україні у 2014–2016 роках ішла війна, Росія не могла надіслати своїх експертів для перевірки якості

Світова організація торгівлі відхилила скаргу України до Росії з питання обмежень українського експорту залізничного обладнання. Про це повідомило видання «Європейська правда» з посиланням на декілька джерел в уряді.
Директор департаменту торгових переговорів Мінекономрозвитку Росії Максим Медведков підтвердив РІА «Новости», що Росія виграла суперечку в СОТ з Україною стосовно залізничних вагонів і стрілочних переводів.
Україна подала позов до СОТ до Росії в жовтні 2015 року. Він стосувався обмеження імпорту вагонів і стрілочних переводів з підприємств Крюківського вагонобудівного заводу, Дніпропетровського заводу стрілочних переводів, підприємства «Азовзагальмаш» і харківського машинобудівного завод ФЕД.
Починаючи з 2014 року російські сертифікаційні органи без достатніх обґрунтувань почали масово припиняти дії виданих раніше сертифікатів відповідності українських виробників, а також безпідставно обмежили видачу нових сертифікатів.
У результаті обмежень експорт української залізничної продукції в Росію з 2012 по 2016 рік скоротився більш ніж у 20 разів – з $2,6 млрд до $95 млн.
За інформацією «ЄП», експерти СОТ визнали правомірною відмову РФ від сертифікації української продукції. Вони аргументували це тим, що безпека в Україні у 2014–2016 роках відрізнялася від загальної у регіоні, а тому РФ нібито мала підстави не дозволяти виїзд своїх фахівців з сертифікації на українські підприємства, побоюючись за їхню безпеку. При цьому експертна комісія не лише вийшла за рамки своїх повноважень, оцінюючи політичні ризики, але й відхилила українські аргументи про альтернативні можливості для перевірки, які не потребують відвідання підприємств.
Крім того, видання припускає, що оскільки експертна група відмовилася бачити системність порушень з боку РФ, то може мати місце зовнішній вплив на рішення експертів.
Єдиним плюсом можна назвати те, що у СОТ назвали неправомірною відмову росіян визнавати сертифікати, видані Білоруссю та Казахстаном.
Раніше 20 липня арбітраж СОТ також задовольнив більшість вимог Росії стосовно позову до України, що стосувалися мит на поставлений з Росії нітрат амонію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].