Україна програла в СОТ суперечку з Росією щодо залізничних вагонів

Україна програла в СОТ суперечку з Росією щодо залізничних вагонів

Експерти аргументували це тим, що оскільки в Україні у 2014–2016 роках ішла війна, Росія не могла надіслати своїх експертів для перевірки якості

Україна програла в СОТ суперечку з Росією щодо залізничних вагонів
фото DR

Світова організація торгівлі відхилила скаргу України до Росії з питання обмежень українського експорту залізничного обладнання. Про це повідомило видання «Європейська правда» з посиланням на декілька джерел в уряді.

Директор департаменту торгових переговорів Мінекономрозвитку Росії Максим Медведков підтвердив РІА «Новости», що Росія виграла суперечку в СОТ з Україною стосовно залізничних вагонів і стрілочних переводів.

Україна подала позов до СОТ до Росії в жовтні 2015 року. Він стосувався обмеження імпорту вагонів і стрілочних переводів з підприємств Крюківського вагонобудівного заводу, Дніпропетровського заводу стрілочних переводів, підприємства «Азовзагальмаш» і харківського машинобудівного завод ФЕД.

Починаючи з 2014 року російські сертифікаційні органи без достатніх обґрунтувань почали масово припиняти дії виданих раніше сертифікатів відповідності українських виробників, а також безпідставно обмежили видачу нових сертифікатів.

Більше того, одночасно в РФ відмовилися визнавати сертифікати, видані українським виробникам у Білорусі та Казахстані, хоча за регламентом Митного союзу такі сертифікати мають визнаватися всіма членами цього об'єднання.

У результаті обмежень експорт української залізничної продукції в Росію з 2012 по 2016 рік скоротився більш ніж у 20 разів – з $2,6 млрд до $95 млн.

За інформацією «ЄП», експерти СОТ визнали правомірною відмову РФ від сертифікації української продукції. Вони аргументували це тим, що безпека в Україні у 2014–2016 роках відрізнялася від загальної у регіоні, а тому РФ нібито мала підстави не дозволяти виїзд своїх фахівців з сертифікації на українські підприємства, побоюючись за їхню безпеку. При цьому експертна комісія не лише вийшла за рамки своїх повноважень, оцінюючи політичні ризики, але й відхилила українські аргументи про альтернативні можливості для перевірки, які не потребують відвідання підприємств.

Крім того, видання припускає, що оскільки експертна група відмовилася бачити системність порушень з боку РФ, то може мати місце зовнішній вплив на рішення експертів.

Єдиним плюсом можна назвати те, що у СОТ назвали неправомірною відмову росіян визнавати сертифікати, видані Білоруссю та Казахстаном.

Раніше 20 липня арбітраж СОТ також задовольнив більшість вимог Росії стосовно позову до України, що стосувалися мит на поставлений з Росії нітрат амонію.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло