Україна подала апеляцію на рішення СОТ у суперечці з РФ щодо імпорту нітрату амонія

Україна подала апеляцію на рішення СОТ у суперечці з РФ щодо імпорту нітрату амонія

Зараз Україна застосовує антидемпінгові заходи щодо імпорту російської аміачної селітри у розмірі від 29,25 до 42,96%

Україна подала апеляцію на рішення СОТ у суперечці з РФ щодо імпорту нітрату амонія
Фото: Shutterstock

Україна подала апеляцію на рішення групи експертів Всесвітньої торгової організації (СОТ) щодо спору з РФ щодо антидемпінгових заходів щодо імпорту нітрату амонію, повідомляє Інтерфакс із посиланням на інформацію СОТ.

«23 серпня Україна подала апеляцію на скаргу до панельної справи СОТ у справі Російської Федерації у справі «Україна – антидемпінгові заходи щодо нітрату амонію» (DS493)», – йдеться у повідомленні на сайті СОТ.

Нагадаємо, 20 липня 2018 року СОТ визнала порушення Україною процесуальних норм при проведенні перегляду антидемпінгових заходів у 2014 році в ході справи Російської Федерації проти України DS493 «Україна – антидемпінгові заходи щодо нітрату амонію».

Так, в липні панель арбітрів частково задовольнила вимоги РФ у справі проти України щодо антидемпінгових заходів щодо імпорту нітрату амонію (аміачної селітри) (DS493), зокрема, встановила недотримання українською стороною вимог СОТ щодо застосування антидемпінгових заходів до групи компаній «ЄвроХім». Експерти СОТ також підтримали ряд ключових вимог РФ щодо проведення процедури розслідування.

Спір був ініційований Росією в травні 2015 року. При перегляді антидемпінгового заходи щодо російського нітрату амонію, за результатами якого в 2014 році термін дії заходів був продовжений на черговий п'ятирічний період, для розрахунку собівартості російської продукції не враховувалися ціни на енергоносії на російському ринку, а використовувалися ціни на ринках третіх країн (застосовувалася так звана методика «енергокорегувань»), говорилося раніше в повідомленні Мінекономрозвитку РФ.

За словами директора департаменту торгових переговорів Мінекономрозвитку РФ Максима Медведкова, якого цитує Інтерфакс, ця суперечка створює прецедент. «Методика «енергокоригувань», яка застосовується ЄС і з якою ми намагаємося боротися з 1994 року, була визнана не відповідною нормам СОТ. Єврокомісія не враховує вартість російського газу в витратах виробництва при розрахунку антидемпінгових мит, а використовують його вартість на ринках третіх країн. Ми подали аналогічний позов і до ЄС, але спочатку вирішили приділити більше часу спору з Україною, тому що вважали, що швидше доб'ємося потрібних результатів. Так і вийшло», – сказав Медведков.

Проте заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Наталя Микольська у Facebook кометувала програш України інакше. Так, за її словами, СОТ цим рішенням фактично визнала право на проведення коригування при підрахунку нормальної вартості товару у випадку доведення її «неринкового» характеру.
«Результати цієї справи створюють прецедент, який дає можливість Україні та іншим країнам (наприклад, США та ЄС) розраховувати нормальну вартість товару за рахунок коригування ціни на газ при застосуванні інструментів торговельного захисту», – зазначила заступник міністра.

Щойно оприлюднено звіт Групи експертів СОТ у справі Російської Федерації проти України DS493 «Україна – антидемпінгові...

Опубликовано Nataliya Mykolska Пятница, 20 июля 2018 г.

З 2015 року в СОТ Росія оскаржувала коригування ціни на газ Україною при розрахунку нормальної вартості аміачної селітри (походженням з Росії), а також ряд процесуальних аспектів проведення антидемпінгового розслідування (його перегляду).

Тим не менш, правота України щодо низки процесуальних аспектів проведення антидемпінгового розслідування (його перегляду), в першу чергу, в частині забезпечення транспарентності та реалізації прав сторін на захист, була визнана СОТ.

«Група експертів прийняла рішення щодо задоволення лише частини вимог Росії щодо окремих елементів процедури проведення розслідування, а у частині – підтримала позицію України», – резюмувала Микольська.

Нагадаємо, Україна в 2008 році ввела антидемпінгові мита відносно російської аміачної селітри на рівні 11,91% терміном на п'ять років для всіх підприємств, за винятком співпрацювали з Мінекономіки країни ВАТ «Дорогобуж» і МХК «ЄвроХім», для яких вони були визначені на рівні, відповідно, 9,76% і 10,78%. «ЄвроХім» в судах домагався скасування мита, і в кінці жовтня 2010 року для нього вона була скасована.

Пізніше, в липні 2014 року Україна в рамках проміжного перегляду антидемпінгових мит щодо аміачної селітри походженням з Росії збільшила їх розмір – з 11,91% до 36,03%, і продовжила термін їх дії на 5 років. При цьому розмір антидемпінгового мита щодо аміачної селітри виробництва «Дорогобужа» збільшений з 9,76% до 20,51%. Для МХК «ЄвроХім» встановлено таке ж значення мит, що і для інших російських виробників – 36,03% (раніше було 10,78%).

Як писав Mind, протягом 2017-2018 років Україна провела проміжний перегляд антидемпінгових заходів щодо російської аміачної селітри. Результати останнього підтвердили висновки щодо наявності демпінгового імпорту російських мінеральних добрив на територію України. За результатами цього перегляду у квітні 2018 року були застосовані чинні на поточний час антидемпінгові заходи щодо імпорту російської аміачної селітри у розмірі від 29,25 до 42,96%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло