Індія вирішила ігнорувати санкції проти Ірану і продовжує купувати в нього нафту

80% нафти Індія імпортує з-за кордону, тому не хоче розривати усталені ланцюги поставок

фото pixabay.com

Індія має намір закупити 9 млн барелів іранської нафти в листопаді, ігноруючи санкції, які США вводять з 4 листопада проти Тегерана і які безпосередньо торкнуться заборони на торгівлю нафтою, повідомляє Reuters в п'ятницю з посиланням на власне джерело.

Зокрема найбільша індійська державна нафтогазова корпорація Indian Oil Corp у листопаді придбає 6 млн барелів нафти з Ірану, тоді як ще одна індійська компанія Mangalore Refinery and Petrochemicals Ltd закупить 3 млн барелів, повідомило джерело.

Індія – третій за величиною імпортер нафти в світі, країна імпортує понад 80% своїх потреб у сировині.

Нагадаємо, США після виходу з іранської ядерної угоди оголосили про відновлення санкцій проти Ірану. Перший етап вже було введено 7 серпня ц.р. Новий етап санкцій США, які окрім іншого передбачатимуть також і заборону на закупівлю іранської нафти, буде запроваджено 4 листопада.

Вашингтон вимагає від усіх імпортерів з листопада припинити закупівлі нафти в Ірану.

При цьому в Держдепі США повідомили, що компанії, які не будуть дотримуватися санкцій, введених Сполученими Штатами проти Ірану, ризикують втратити доступ до фінансової системи США.

Деякі європейські компанії, включаючи Peugeot і Total, вже відмовилися від роботи в Ірані, якщо США не дадуть їм звільнення від санкцій.

Між тим, як повідомлялося, Китай перейшов на іранські танкери, щоб імпортувати нафту з Ірану в обхід санкцій.

Тим часом Іран «ховає» свої танкери від супутникових систем стеження, вимикаючи радіолокацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS