Компанії, які працюватимуть з Іраном, втратять доступ до фінансової системи США і долара
Блокуючий регламент не допоможе європейським компаніям, оскільки діє лише на території ЄС

Європейські компанії, які не будуть дотримуватися санкцій, введених Сполученими Штатами проти Ірану, ризикують втратити доступ до фінансової системи США. Про це пише Financial Times з посиланням на джерело в Держдепартаменті США.
Перший раунд санкцій антиіранських санкцій було введено 7 серпня – він торкнувся автомобільного сектору, торгівлі золотом та іншими металами. Другий вступить в силу на початку листопада поточного року. Він стосуватиметься нафтової галузі і транзакцій іранського центробанку.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Євросоюз підтримав Тегеран у цьому конфлікті і виступив проти введення санкцій. Крім того, в ЄС заявили, що захищатимуть інтереси європейських компаній в Ірані.
Для цього в Брюсселі одночасно з введенням американських санкцій навіть відновили т.зв. «блокуючий статут» (Blocking Statute) 1996 року, який забороняє компаніям ЄС дотримуватися екстериторіальної дії санкцій США, дозволяє компаніям відшкодовувати збитки від таких санкцій і анулює вплив в ЄС будь-яких іноземних судових рішень на основі санкцій.
Однак європейські компанії мають розуміти, що США планують організувати «жорсткий тиск» на Іран та застосувати «найсильніші санкції в історії», якщо країна відмовиться ввести переговори, заявило джерело в американському Держдепартаменті.
«Ви маєте зрозуміти: якщо ви вирішите вести бізнес з ворогом США, ви не будете вести бізнес з США, – сказав співрозмовник. – У вас не буде доступу до фінансової системи США. Ви не зможете використовувати американський долар».
Також він назвав абсолютно «марними» спроби ЄС застосувати блокуючий регламент для обходу американських санкцій. «Відверто кажучи, це ризикує поставити європейські компанії на шляху поїзда», – сказав чиновник.
«Блокуючий регламент забирає у європейських компаній право вільного вибору. Тут виникає питання про те, чи хочуть вони зберегти відносини з Іраном чи з США. Якщо вони роблять вибір на користь США, то, на мою думку, в ЄС їх за це не повинні карати», – сказало джерело.
Деякі європейські компанії, включаючи Peugeot і Total, вже відмовилися від роботи в Ірані, якщо США не дадуть їм звільнення від санкцій.
Між тим, як повідомлялося, Китай перейшов на іранські танкери, щоб імпортувати нафту з Ірану в обхід санкцій.
Також нагадаємо, що Daimler, який разом з іранськими компаніями займався виробництвом вантажівок Mercedes, припиняє роботу в Ірані через американські санкції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.