Іран «ховає» свої танкери від систем стеження, вимикаючи радіолокацію

Іран «ховає» свої танкери від систем стеження, вимикаючи радіолокацію

Таким чином Іран сподівається попри американські санкції й надалі постачати нафту

Іран «ховає» свої танкери від систем стеження, вимикаючи радіолокацію
фото pixabay.com

Іранські нафтові танкери починають зникати з глобальної супутникової системи стеження. На сьогодні з системи вже зникло 11 супертанкерів загальною ємністю 20 млн барелів, і де вони знаходяться на даний момент, невідомо, повідомляє World Oil.

З великою ймовірністю цю судна просто вимкнули свої транспондери (приймально-передавальні пристрої), щоб стати «невидимими» для системи стеження, зазначає видання. В іранській National Iranian Tanker Company відмовилися від коментарів.

Припущення, що сигнали зникають через погодні умови, є досить неправдоподібним, оскільки тоді сигнали мали би відновитися одразу після того, як танкери залишать Перську затоку.

На думку видання, влада Ірану готується до нового етапу санкцій США, які окрім іншого передбачатимуть також і заборону на закупівлю іранської нафти. Санкції буде запроваджено 4 листопада.

Влада Ірану очевидно хоче  «заховати» свої супертанкери від супутників, щоб Сполучені Штати не могли отримувати точну інформацію, в які країни продовжиться експорт іранської нафти.

Крім того, Іран знову починає створювати запаси нафти на своїх супертанкерах, які перетворюються на плавучі сховища. Така практика вже застосовувалася Іраном у попередній період санкцій, який завершився в 2016 році.

Нагадаємо, глава Total напередодні заявив, що вартість нафти скоро може зрости до  $100 за барель.

Між тим іранський міністр нафти порадив Трампу не втручатися у справи Близького Сходу, якщо він хоче дешевої нафти.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло