ДФС прогнозує протягом 2 місяців зростання податкових надходжень у бюджет на майже 2 млрд грн

Роботодавці почали масово реєструвати найманих працівників і такі реєстрації надалі зростатимуть

Фото: Shutterstock

Завдяки вжитим заходам з детінізації праці у листопаді – грудні поточного року очікується збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів податків, зборів, платежів та єдиного внеску майже на 2 млрд грн, йдеться у повідомленні на сайті Державної фіскальної служби (ДФС).

Так, у ДФС прогнозують, що кількість офіційно зареєстрованих робітників зростатиме і надалі. Як зазначається, додаткові надходження до бюджетів складуть: з податку на доходи фізичних осіб – понад 800 млн грн, військового збору – близько 70 млн грн, єдиного внеску – понад 1,1 млрд грн.

За даними фіскального відомства, у жовтні 2018 року офіційно працевлаштовано 644 600 найманих осіб, що вдвічі більше, ніж у серпні цього року, тобто до прийняття урядом Розпорядження №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

У свою чергу, у вересні цього року роботодавці офіційно оформили працю майже 490 000 найманих осіб.

«Роботодавці почали масово реєструвати найманих працівників (…) Така позитивна тенденція є результатом заходів щодо легалізації найманої праці та заробітної плати, які вживаються органами ДФС спільно з Держпраці, Пенсійним фондом України, іншими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування», – йдеться у повідомленні.

Найбільше найманих осіб працевлаштовано роботодавцями, що здійснюють  діяльність у сфері роздрібної торгівлі, – 78 000 найманих працівників.

На другому місці – сфера громадського харчування, там офіційно зареєстровано працю 29 300 працівників. На третьому – 18 200 найманих працівників на будівництві.

У той же час штраф за одного неоформленого працівника становить 112 000 грн.

Як зазначається, переконувати роботодавців офіційно оформити працю своїх робітників працівникам фіскальної служби доводиться під час перевірок.

Нагадаємо: за даними ДФС, 8 з 26 млн працюючих українців отримують зарплату в конвертах. Так, перевірки суб'єктів господарювання на предмет виплат сірих зарплат показали, що 46% мають такі порушення.

Раніше ДФС звітувала, що за сім місяців 2018 року виявила 4200 нелегальних найманців і до державної реєстрації залучено 8800 громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність неофіційно.

Про те, наскільки законною є «оренда» робочої сили через аутсорсингові структури, читайте у матеріалі Mind «Справа на мільярд: як великі компанії заощаджують на податках та співробітниках».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS