ДФС за 7 місяців 2018 року виявила 4200 нелегальних найманців

ДФС за 7 місяців 2018 року виявила 4200 нелегальних найманців

До державної реєстрації залучено 8800 громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність неофіційно

ДФС за 7 місяців 2018 року виявила 4200 нелегальних найманців
Фото: pixabay.com

Порушення при виплаті заробітної плати та інших доходів встановлено у 47% суб’єктів господарювання під час їх перевірок органами державної фіскальної служби (ДФС) на дотримання норм податкового законодавства, що проводились з початку 2018 року. Також було виявлено 4200 найманих осіб, праця яких використовувалась роботодавцем без оформлення трудових відносин.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Державної фіскальної служби (ДФС) і зазначається, що за результатами перевірок порушникам донараховано до сплати до бюджетів майже 607 млн грн податку на доходи фізичних осіб, 167 млн грн єдиного внеску та 26 млн грн військового збору.

Крім того, за січень – липень 2018 року до державної реєстрації залучено 8800 громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність неофіційно. До бюджетів додатково сплачено 9,3 млн грн податків та зборів та 10,6 млн грн єдиного внеску.

Як зазначають у ДФС, за 7 місяців цього  року роботодавцями додатково укладено 24 800 трудових договорів з найманими працівниками.

Так, фахівці служби беруть участь у робочих групах з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, створених за ініціативою місцевих органів виконавчої влади. Під час рейдів здійснюються обстеження виробничих, торгових  приміщень юридичних та фізичних осіб, місць здійснення підприємницької діяльності. Крім того, з роботодавцями проводиться роз’яснювальна робота щодо дотримання податкового законодавств.

Кабмін пропонує перевіряти бізнес без попередження і запропонував Верховній Раді зняти обмеження на проведення Державною службою з питань праці перевірок дотримання законодавства про працю підприємствами.

Раніше Кабмін своєю постановою дозволив місцевим органам влади перевіряти підприємства у будь-який час доби. Згідно з документом, причиною для раптової перевірки може слугувати бодай найменша невідповідність трудовому законодавству. Зокрема, якщо протягом місяця було звільнено 10% працівників – варто чекати на «ревізорів».

Про те,  наскільки законною є «оренда» робочої сили через аутсорсингові структури, читайте у матеріалі Mind «Справа на мільярд: як великі компанії заощаджують на податках та співробітниках».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло